کد خبر 462581

مشاور اجرایی مدیرعامل فرودگاه های ایران عنوان کرد؛

کاهش ۷۰درصدی درآمد فرودگاه‌های کشور

مشاور اجرایی مدیرعامل فرودگاه های ایران، با بیان اینکه در بحران کرونا حتی یک فرودگاه کشور از حالت عملیاتی خارج نشد، گفت: ۷۰درصد درآمدهای فرودگاه‌های کشور در شش ماهه اول سال جاری کاهش داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین، غلامرضا رستمیان امروز در مراسم معارفه مدیرکل جدید فرودگاه استان گیلان که در فرودگاه سردار جنگل رشت برگزار شد، با تاکید بر اینکه ۷۰ درصد درآمدهای فرودگاه های کشور در شش ماهه اول سال جاری کاهش داشته است، اظهار کرد: در بحران کرونا حتی یک فرودگاه کشور از حالت عملیاتی خارج نشد.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد کاهش درآمد رقم بالایی است، افزود: با توجه به شرایطی که پیش آمد و مشکلاتی که در سطح کشور و جهان به دلیل کرونا بروز یافت، با همت شرکت فرودگاه های کشور سعی کردیم تا ضمن آمادگی و اجرای دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا کمتر آسیب ببینیم و باید آرزو کنیم این دوران تا رسیدن به حالت پایدار سریع تر طی شود.

مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، از مجهز بودن فرودگاه گیلان به سیستم های کمک ناوبری و رادیویی در سطح بسیار عالی خبر داد و عنوان کرد: رشد و توسعه فرودگاه رشت در سال های اخیر از نظر سیستم های ناوبری و رادیویی در سطح بسیار عالی بوده است.

رستمیان اضافه کرد: فرودگاه یکی از زیرساخت های توسعه پایدار هر استان و یکی از معیارهای برنامه ریزی سرمایه داران برای سرمایه گذاری در منطقه محسوب می شود.

غلامرضا کریم آقایی، مدیرکل سابق فرودگاه گیلان نیز، ضمن قدردانی از دست اندرکاران توسعه و پیشرفت فرودگاه ها، گفت: همه عملکرد چهار ساله اینجانب در راستای تعامل عوامل استان و کشور صورت گرفته است.

وی خرید ۱۰ هکتار زمین طرح توسعه فرودگاه سردار جنگل رشت مطابق طرح جامع مصوب، آغاز و به بهره برداری رساندن پروژه ۱۷ هزار مترمربعی محوطه سازی این فرودگاه، ساخت و بهره برداری از مخزن بتنی ۵۰۰ مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ آب شرب، آغاز و بهره برداری پروژه نصب سیستم روشنایی تقرب دقیق به طول ۹۰۰ متر، آغاز و راه اندازی پروژه احداث شبکه زهکشی و جمع آوری آب های سطحی، بهسازی کامل و نصب دستگاه جدید سایت DVOR/DME  و نصب و راه اندازی سیستم نشان دهنده تقرب دقیق را بخشی از عملکرد این فرودگاه در چهار سال اخیر برشمرد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم سید محسن میرحسینی به عنوان سرپرست فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت معرفی شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری