کد خبر 459290

مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی:

متقاضیان ودیعه مسکن به بانک‌ها مراجعه کنند

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: یک هزار و ۶۰۰ نفر از واجدان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن می‌توانند از امروز با مراجعه به شعبه بانک منتخب خود، تشکیل پرونده بدهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صداوسیما، پروانه اصلانی اظهار داشت: با پایش درخواست متقاضیان دریافت وام مسکن تاکنون حدود ۷۰ هزار نفر واجد شرایط بودند و پرونده آنها نهایی شده است.

وی گفت: اسامی افرادی که پالایش می‌شوند و بانک شأن را در سامانه طرح اقدام ملی انتخاب می‌کنند به شعب بانک‌ها ارسال می‌کنیم.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: این افراد پس از انتخاب بانک خود در سامانه طرح اقدام ملی اسامی آنها وارد کارتابل بانک‌ها می‌شود و می‌توانند با مراجعه به بانک تشکیل پرونده دهند و پرونده خود را دقیق تکمیل و مدارک مورد نیاز را تحویل بانک دهند.

اصلانی ادامه داد: از زمانی که متقاضیان به بانک‌ها معرفی می‌شوند تا زمان دریافت وام طبق مقررات بانک مطابق با دریافت سایر تسهیلات عمل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار وام ودیعه مسکن تأمین شده است و متقاضیانی که واجد شرایط هستند بعد از مراجعه به بانک و تشکیل پرونده اگر زمان اجاره نامه به شهر محل درخواست با شرایط دریافت وام انطباق داشته باشد می‌توانند وام ودیعه مسکن را دریافت کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تأکید کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۲۹ هزار نفر با کد ملی معتبر پیامک زدند اما رقم پیامک‌های دریافت شده بیشتر از این رقم است ولی نامعتبر هستند و یا از یک کد ملی چند بار پیامک زده شده است.

اصلانی افزود: تعداد کسانی که اطلاعات خود را تکمیل کردند ۳۲۸ هزار نفر بودند که تاکنون ۷۰ هزار نفر از آنها پالایش شدند و بقیه نیز به مرور پالایش می‌شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی سلیمانی
  ۲ ۰

  سلام
  من امروز شنبه 25 مرداد به بانک مراجعه کردم

  گفتند هنوز چیزی به بانک اعلام نشده

 • محمود
  ۴ ۰

  سلام چرا به بانک تجارت مراجعه میکنیم میگن بخشنامه نیامده هنوز

 • علی اصغری
  ۰ ۰

  با سلام و احترام
  پس از تکمیل مدارک و انتخاب بانک با مراجعه به بانک انتخابی که سپه بود به من گفته شد که در این مورد به بانک ابلاغی انجام نشده و در ضمن مرجعی هم برای پیگیری در سایت اقدام ملی مسکن برای پیگیری مشکلات معرفی نشده است، لطفا این موارد رو پیگیری بفرمایید. در ضمن بانک انتخابی ظاهرا قابل تعویض هم نیست.

 • رضوان
  ۷ ۱

  من امروز میخواستم بانک مورد نظرم انتخاب کنم انگار سایت بسته شده امکان داره مجدد سایت باز بشه

 • بهمن
  ۴ ۰

  امروز به سایت مراجعه کردم جهت انتخاب بانک ولی نوشته تا اطلاع ثانوی امکان انتخاب بانک کقدور نمی باشد لطفا بررسی کنید تاریخ 99/05/27

 • صبا
  ۱ ۰

  من امروز به سایت مراجعه کردم تا مدارکم رو تکمیل کنم سایت بسته بود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  لطفا یه بار دیگه زمان انتخاب بانک رو تمدید کنید.

 • فرهاد
  ۰ ۱

  سایت که بستس این چه مسخره بازی

 • سعید
  ۱ ۰

  من بانک خودرا اعلام کردم رفتم بانک ملی گفت هنوز بخشنامه نیامده چیکار کنیم پس ما

 • تورج
  ۰ ۰

  رفتم بانک ملی کل مدارک رو دادم میگن هنوز دستورش نیومده . دو تا شماره تلفن هم دادید که مشغول میزنه فکر نمیکنید دو تا خط زیاد باشه😂

 • ضیاء ولوی
  ۰ ۰

  سلام.من برای گرفتن وام ودیعه مسکن رفتم بانک اما از من ضامن کارمند با نامه کسر از حقوق خواستن.
  میشه در خواست و ویرایش کردوشعبه بانک و تغییر داد.ممنون