کد خبر 458877

معاون وزیر راه و شهرسازی:

متقاضیان وام اجاره از فردا به بانک معرفی می‌شوند

طبق پیگیری‌ها از وزارت راه و شهرسازی، اطلاعات متقاضیان وام ودیعه مسکن فردا به بانک مرکزی ارسال خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در واکنش به اینکه هنوز اطلاعات متقاضیان وام ودیعه مسکن به بانک مرکزی ارسال نشده است، گفت: تلاش می کنیم تا قبل از ۲۱ مرداد اطلاعات متقاضیان را به بانک مرکزی بدهیم و با توجه به آنکه تمامی اطلاعات و بررسی ها در حال انجام است، بنابراین به زودی تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت می شود.

در این زمینه بخوانید

متقاضیان وام ودیعه مسکن فقط امروز برای تکمیل اطلاعات فرصت دارند

محمودزاده اضافه کرد: بانک مرکزی به سامانه وزارت راه و شهرسازی متصل است و امیدواریم هرچه سریعتر پالایش اطلاعات متقاضیان انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: اطلاعات اولین گروه های اطلاعاتی به بانک ارسال شده است و هم اکنون ۱۹ بانک و موسسه اعتباری مسئولیت پرداخت این تسهیلات را برعهده دارند به طوری که ۲ موسسه اعتباری و ۱۷ بانک این تسهیلات را پرداخت خواهند کرد.

او بیان کرد: سهمیه هر بانک و هر فرد مشخص شده و با توجه به آنکه تمامی بانک ها و موسسات به سایت Tem.mrud.ir متصل هستند با استفاده از اطلاعات این سامانه می توانند اقدام به پرداخت تسهیلات کنند.

محمود زاده تصریح کرد: پالایش و آنالیز این اطلاعات کاملاً علمی و سیستماتیک است و میزان سهم هر شهر و فرد مشخص شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان تاکید کرد: سعی خواهیم کرد پرداخت تمامی تسهیلات را تا پایان مرداد و ابتدای شهریور ماه به مرحله  اجرایی برسانیم.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی از عدم ارسال اطلاعات متقاضیان به بانک مرکزی گلایه کرده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر