کد خبر 458606

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت:

خودکفایی در تعمیر و نگهداری هواپیماهای مسافری

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از انجام تمام مراحل نگهداری و تعمیر هواپیماهای مسافری در کشور با وجود تحریم‌ها خبر داد و گفت: ایران در این بخش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تورج دهقانی زنگنه در آیین معارفه خود با اشاره به اینکه ایکائو در جدیدترین پیش بینی اعلام کرده صنعت هوانوردی سال 2024 از وضعیت رکود خارج می شود یادآور شد: قبل از اینکه این صنعت وارد رکود شود صنعت هوانوردی ایران تحت جدیدترین تحریم های کشورهای استکباری بوده و هست.

وی ادامه داد: آمریکایی ها هر چه در توان داشتند برای زمین گیر کردن صنعت هوایی ایران به کار بردند اما به لطف خداوند و همت متخصصان صنعت هوایی ایران روز به روز شکوفاتر شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رئیس سابق سازمان هواپیمایی ابرمرد صنعت است گفت: در دوره تحریم هواپیماهای زیادی وارد کشور شده و شرکت های هواپیمایی جدیدی نیز تأسیس شد.

دهقانی زنگنه ادامه داد: علاوه بر این نیروهای متخصصی در این صنعت تربیت شده اند که این بدان معناست که صنعت هوانوردی ایران پویاتر شده است.

وی از تعمیر و نگهداری تمامی هواپیماهای موجود کشور توسط نیروهای متخصص داخلی خبر داد و افزود: همچنین تجهیزات مورد نیاز صنعت هوانوردی توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شوند و در این بخش حرف های زیادی برای گفتن داریم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: با وجود همه فشارهای ناشی از تحریم شرکت ها و سایر ذینفعان صنعت هوانوردی تعامل بسیار خوبی با هم دارند. البته این به منزله اینکه در نقطه مطلوب و رضایتبخش قرار داریم نیست و باید در راستای خدمات رسانی به مردم تلاش کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری