کد خبر 452995

مدیر کل مسکن روستایی:

با ساخت واحدهای مسکونی روستایی موافقت نشد

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: پیشنهاد ساخت ۵۰۰هزار واحد مسکونی روستایی در سال جاری به کمیسیون زیربنایی دولت ارجاع شده و این طرح در کمیسیون مورد تایید قرار نگرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حمید رضا سهرابی مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن اشاره به پیشنهاد سازمان مدیریت بحران کشور به منظور ساخت 500 هزار واحد مسکونی روستایی، گفت: پیشنهاد ساخت 500 هزار واحد مسکونی روستایی با استقبال ویژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مواجه شد و این بنیاد آمادگی کامل دارد، در صورت تامین منابع مالی، اقدامات لازم نسبت به ساخت تعداد واحدهای مسکونی روستایی مذکور را فراهم آورد.

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن، با اشاره به اهمیت افزایش تعداد واحدهای مسکونی ساخته شده در روستاهای کشور، تاکید کرد: بنیاد مسکن هیچ محدودیتی در جهت ساخت 500 هزار واحد مسکونی روستایی در هرسال را ندارد.

وی در بیان وضعیت فعلی طرح پیشنهادی سازمان مدیریت بحران، عنوان کرد: پیشنهاد ساخت 500هزار واحد مسکونی روستایی در سال جاری به کمیسیون زیربنایی دولت ارجاع  شده و این طرح در کمیسیون مورد تایید قرار نگرفته است.

سهرابی در ارتباط با دلایل رد ساخت 500 هزار واحد مسکن روستایی در کمیسیون زیربنایی دولت عنوان کرد: تامین مالی این طرح از محل اعتبارات بانکی و نیاز به اعطای یارانه سود تسهیلات توسط دولت، از عمده‌ترین دلایل رد این طرح در کمیسیون مربوطه دولت تلقی می‌شود.

*اجرایی شدن تسهیلات 50 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تا 1 ماه آینده

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن، با اشاره به افزایش رقم تسهیلات مسکن روستایی از 40 میلیون تومان به 50 میلیون تومان گفت: ساخت 200 هزار واحد مسکونی با تسهیلات 50 میلیون تومانی در هیئت دولت تایید شده و هم اکنون نیازمند تصویب شورای پول و اعتبار است.

سهرابی در پایان تاکید کرد: با توجه به روند طی شده به منظور افزایش رقم تسهیلات مسکن روستایی پیش‌بینی می‌شود، تسهیلات 50 میلیون تومانی مسکن روستایی تا 1 ماه آینده قابلیت پرداخت به مردم را داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری