کد خبر 452694

رضایی‌ کوچی خبر داد

واگذاری زمین به وزارت راه برای مسکن سازی

رئیس کمیسیون عمران مجلس از توافق وزارت جهاد کشاورزی با وزارت راه برای واگذاری ۲۵۰۰هکتار زمین در حریم شهرها برای مسکن سازی خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به اینکه ساماندهی بخش مسکن از اولویت‌های نخست مجلس است،  اظهار کرد: یکی از ابزارهای مهم تولید مسکن به شمار می‌رود خوشبختانه توافقی بین وزارت راه و شهرسازی و وزیر جهادکشاورزی انجام شد و زمین قابل‌توجهی معادل  2500 هکتار در حریم شهرها بین دو وزیر تفاهم شد تا زمین در حریم شهرها در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن قرار بگیرد.

وی افزود: با کمک بانک‌ها به دنبال آن هستیم تا تسهیلات با بهره مناسب و نرخ ارزان در اختیار اقشار متوسط به پایین برای تامین مسکن قرار بگیرد.

وی ادامه داد: درباره مصالح ساختمانی به ویژه سیمان و میلگرد که نقش مهمی در ساخت واحدهای مسکونی دارند توافقاتی با وزارت راه و شهرسازی انجام شده که مصالح ارزان در راستای طرح مسکن در اختیار تولیدکنندگان و مردم قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با تعاملی که بین مجلس و وزارت راه و شهرسازی انجام شده است، شاهد تولید مسکن به شکل قابل توجه به ویژه برای اقشار متوسط به پایین جامعه هستیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    زمین بیابون خشک و خالی رو با دلار 23 تومن آباد کردن از زمین مرکز تهران هم گرون تر درمیاد!