کد خبر 450055

اسلامی: ۱۲هزار کیلومتر راه آسیب‌دیده در کشور داریم

وزیر راه و شهرسازی گفت: حرکت چرخ توسعه در کشور نباید کند شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در جلسه بررسی وضعیت پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی زیرساخت و راهداری در شهرستان الیگودرز که امروز یازدهم تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: تمام هم‌وغم ما این است حرکت چرخ توسعه در کشور کند نشود.

وی با بیان اینکه به توازن و عدالت منطقه‌ای توجه کرده‌ایم، بیان کرد: دوره پرتراکم سیل و یخبندان زمستان را پشت سر گذاشتیم.

اسلامی افزود: برآورد اولیه ما برای خسارات سیل ۵۵۰۰ میلیارد تومان بوده که تخصیص اول آن ۱۵۰۰ میلیارد تومان است؛ فقط برای پروژه پل‌دختر - خرم‌آباد از این محل ۹۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۲ هزار کیلومتر راه آسیب‌دیده و ۷۰۰ دهنه پل آسیب‌دیده در کشور داریم، افزود: اولویت ما در لرستان، الیگودرز است و بیشترین سهم را برای این شهرستان گذاشتیم.

این وزیر دولت تدبیر و امید بیان کرد: مهم‌ترین اولویت در الیگودرز سه‌راهی شول‌آباد، آماده کردن زیر ترافیک رفتن ۹ کیلومتر شول‌آباد و محور داران اصفهان است که برای محور داران اصفهان باید از محل تبصره ۱۹ استفاده و آن را فعال کنیم تا خلأ نداشته باشیم.

اسلامی گفت: اعتبار این محور با الگوی تامین مالی متفاوت از اعتبارات انجام شود.

وی با بیان اینکه آنجایی که مردم در رنج هستند ایمنی جاده برایشان صورت گیرد، افزود: باید تحولی در راهداری الیگودرز ایجاد شود.

او با بیان اینکه در مورد سد حوضیان ملاحظه‌ای شورای عالی شهرسازی داشتند، عنوان کرد: این به فرصتی برای استان و کشور تبدیل شود، زمین‌هایی که در جوار سد است ملاحظات زیست‌محیطی دارد و آن را در شورای عالی مطرح کردیم امید می‌رود که سبب برکت برای مردم شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امید می‌رود این پروژه موجب منشأ و رونق اقتصادی در لرستان شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر