کد خبر 445979

اخطار به مالکان زمین‌های خالی در شهرها؛

مالیات سنگین در راه است/ مالیات خانه‌های خالی خرج بی‌مسکن‌ها می‌شود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک از برنامه‌ وزارت راه برای راه‌‌اندازی صندوق‌های حمایتی با منابع مالی مالیات بر خانه‌های خالی و برگزاری جلسه با معاون اول رئیس‌جمهوری برای ساماندهی بازار مسکن خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مصطفی‌قلی خسروی با اشاره به جلسه اخیر با معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در این جلسه مسائل متعددی از جمله ارائه بسته‌های تشویقی به بخش خصوصی برای تولید مسکن، تسریع در اتمام واحدهای باقیمانده مسکن مهر، تسریع در ساخت واحدهای طرح ملی مسکن،‌ الزامی کردن صدور کد رهگیری در معاملات و استفاده از ظرفیت‌های بورس برای مسکن مطرح شد.

وی با بیان این‌که سامانه ملی املاک و اسکان نیز تا چند روز آینده راه‌اندازی خواهد شد، ‌افزود: در این جلسه عنوان شد که وزارت راه و شهرسازی صندوق‌های حمایتی از مردم را با منابع مالی مالیات بر خانه‌های خالی راه‌اندازی خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شده که به صاحبان زمین‌های خالی -بایر- در تهران و شهرستان‌ها برای ساخت اخطار بدهند، در صورتیکه ساخت و سازی در این زمین‌ها صورت نگیرد مالیات‌های سنگینی از مالکان آنها دریافت خواهد شد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که زمین متعلق به خداست، ‌یادآور شد: اول انقلاب هم اعلام شد که زمین برای کسی نیست. در سفری به ترکیه مشاهده کردم که در هر زمین خالی یک پرچم این کشور را نصب کرده‌اند،‌دلیل آنرا پرسیدم گفتند که این پرچم یک اخطار به مالک است اگر طی مدت مشخصی در آن ساخت و ساز نکند،‌ دولت مالیات‌های سنگینی را از مالک دریافت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۲

  زمین برای خداست و با هیچ دلاری وارد نشده است

 • مهدی
  ۱ ۲

  هرکس بیش از یک. خونه داره باید مالیات بده

 • رضا
  ۰ ۳

  باید خونه های قولنامه ای هم شناسایی بشن ومالیات بدن

 • ناشناس
  ۱ ۱

  خواهش ما مردمان بی سر پناه از جناب آقای ریسی و جناب آقای قالیباف و تمامی مسئولین دلسوز نظام جمهوری اسلامی این است از کسانی که باعث شایعه پراکنی ومتشنج شدن قیمت مسکن در فضای مجازی شدند وخیلی از خانواده ها به خاطر قیمت ها از هم پاشیدن بر خورد قاطع شود .

 • ناشناس
  ۲ ۱

  گرانی شدید مسکن به زودی

 • علی
  ۰ ۰

  تاکی میخواهند ادامه بدهند وباعث مهاجرت از روستاها به شهرهای بزرگ بشن چرا شهرهای کوچک وروستاها را آباد نمی کنید آیا تهران گنجایش این همه جمعیت را دارد اگه یه زلزله بیاد با خونه های آب دوغ خیاری که بدون نظارت کافی ساخته میشن وتراکم بالا یه نفر هم زنده بیرون نمیادآخه توی کوچه 6متری باید اجازه ساخت 6الی7 طبقه داد چرا مثل قدیم خونه ویلایی نمیسازید اون هم بافاصله مگه این کشور زمین کم دارد که برج میسازید