کد خبر 441503

درآمدهای نجومی دلالان مسکن مهر پردیس

شرکت عمران شهر جدید پردیس از پنج شنبه ۱ خرداد هزینه نقل و انتقال و جابه جای واحدهای مسکن مهر پردیس را از ۱ به «۲۰ + ۱» میلیون تومان افزایش داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اخیراً هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس دستورالعملی را به تصویب رسانده که بر اساس آن، ۲۵ درصد هزینه یارانه‌ای که دولت در خصوص آماده سازی واحدهای مسکن مهر انجام می‌دهد را در هنگام نقل و انتقال از متقاضیان دریافت می‌کند.

با توجه اینکه یارانه‌ای که دولت به آماده سازی مسکن مهر پردیس اختصاص داده، حول و حوش ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده است، درنتیجه از متقاضیان، در ابتدا ۲۰ میلیون تومان در هنگام نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر پردیس دریافت و به حسابی نزد بانک مسکن واریز می‌شود؛ سپس به آنها اجازه نقل و انتقال ملک داده خواهد شد.

افراد درجه یک خانواده از پرداخت هزینه ۲۰ میلیونی معاف هستند

بر اساس این دستورالعمل، بابت جابه‌جایی واحدها میان زن و شوهر و پدر و مادر با فرزند، یارانه ۲۵ درصدی (۲۰ میلیون تومان) اخذ نشده و صرفاً از آنها یک میلیون تومان به عنوان هزینه نقل و انتقال مالکیت دریافت می‌شود.

مدیرعامل پردیس: دریافت ۲۰ میلیون برای جلوگیری از سفته بازی در مسکن مهر است

سید مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره دریافت هزینه ۲۰ میلیون تومانی از خریداران و فروشندگان مسکن مهر در این شهر جدید اظهار داشت: بحثی که مطرح شده، این است که شرکت عمران شهر جدید در جهت جلوگیری از بورس بازی در مسکن مهر پردیس و نیز جلوگیری از دلالی و احتکار واحدهای مسکن، اقدام به تصویب دستورالعمل‌هایی با هدف جلوگیری از نقل و انتقال‌هایی که منجر به سکونت نمی‌شود، کرده است.

برخی دلالان، چند صد واحد مسکن مهر در پردیس دارند

وی ادامه داد: به هیچ عنوان به دنبال اخذ درآمد نیستیم ما در پردیس افرادی داریم که بیش از ۱۰۰ واحد در اختیار دارند، اما به مردم عرضه نمی‌شود و صرفاً در حال خرید و فروش بدون منتهی شدن به سکونت در آنها، هستند.

این مقام مسئول در شرکت عمران شهرهای جدید افزود: واحدهایی داریم که ۸ تا ۱۰ بار دست به دست شده‌اند و این یارانه‌هایی که دولت بابت احداث آنها پرداخت کرده، نباید به محتکران و دلالان مسکن که روزانه درآمدهای چند میلیونی دارند، تعلق بگیرد. این اقدام آنها به افزایش قیمت مسکن در پردیس منجر شده است.

وی یادآور شد: افرادی که ثبت نام کرده‌اند و منتظر هستند تا واحد خود را دریافت کنند، این افزایش قیمت شامل حال آنها نمی‌شود؛ همچنین شامل آنهایی که تا قبل از تاریخ تصویب این دستورالعمل، اقدام به نقل و انتقال واحد خود کرده‌اند هم نمی‌شود و عطف به ما سبق ندارد.

به گفته هدایت، این رقم، به عنوان هزینه نقل و انتقال نیست و هزینه جابه‌جایی واحد مسکن مهر در پردیس، همان یک میلیون تومان است؛ ما صرفاً در حال دریافت یارانه‌هایی هستیم که دولت به مسکن مهر پردیس اختصاص داده است. به این صورت که در هنگام مراجعه خریداران و فروشندگان به کارگزاری مسکن مهر پردیس، ابتدا مبلغ یارانه را دریافت کرده و سپس هزینه یک میلیون تومانی جابه‌جایی را می‌گیریم.

دلالان، قیمت مسکن مهر پردیس را از ۱۰۰ به ۵۰۰ میلیون تومان رساندند

وی دریافت این رقم (۲۰ میلیون تومان) را عامل بازدارنده‌ای برای تعدد نقل و انتقالات مسکن مهر و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن در این شهر جدید عنوان و اظهار کرد: می‌خواهیم خریدار واقعی برای جابه‌جایی مسکن مهر پردیس به شرکت عمران مراجعه کند، واحدهایی داریم که در اثر ده‌ها بار جابه‌جایی و دست به دست شدن، از ۱۰۰ به ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است؛ اما هنوز یک نفر هم در آن ساکن نشده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: این رقم ۲۰ میلیون تومانی پردیس را خریدار می‌دهد اما تا زمانی که واحد در اختیار ساکن دست اول قرار دارد، این مبلغ از وی اخذ نمی‌شود. چرا باید به فردی که چندصد واحد مسکن مهر پردیس در اختیار دارد، دولت باید آماده سازی این واحدها را پرداخت کند؟

متن کامل دستورالعمل اخیر شرکت عمران شهر جدید پردیس به شرح زیر است:

 

ارسال نظر

  • رضا دلپاک
    ۱ ۰

    مسکن هم راه حل داره منتهی منفعت افراد مجلسی دولتی آقا زاده و بانک ها اقتضا می‌کنه قیمتش بالا بره و کنترلی هم نباشه الان تو ۱سری کشور ها اولا هیچکس حق داشتن بیشتر از۱خونه یا آپارتمان رو نداره البته می‌تونه سرمایه گذاری کنه و از طریق ۱سری شرکت های دولتی و خصوصی که شدیداً ممیزی میشن و بازرسی خونه دیگه داشته باشه و از طریق شرکت ها اجاره داده بشه با قیمت دولتی که ساز و کارش هم اینکه مستأجر اصلا صاحبخانه رو نمی‌بینه و از طریق همین شرکت ها ماه به ماه اجاره شو دریافت می‌کنه و هم قیمت اجاره خونه بالا نمیره و اگر ۱زمانی در خواست فروش ملک و یا همون خونه یا ملکی که خودش ساخته داشته باشه نزد همین شرکت ها سفارش فروش میده و بدن اینکه خریدار بشناس و یا ببینه ملک فروش می‌ره پس از کسر درصد و مالیات غیره پولش و دریافت می‌کنه اینطوری دیگه کسی نمیتونه قیمت و بی خود بالا ببره به نظرتون خیلی سخته این کار نه ولی متاسفانه مسولین مملکتی ما نمیخوان این اتفاق بیفته البته خارج از این سیستم هم تو اون کشورها نه میشه خونه اجاره کرد نه فروخت یعنی سند رسمی و وکالتی ثبت نمیشه پس سهل و آسان هست متاسفانه تو کشور ما سپردن به بنگاه ها که پول یا مفت بگیرن و فقط قیمت ها رو ببرن بالا تا کجا مردم دارن له میشن به خدا بعضی مواقع آدم با خودش فکر می‌کنه لطفاً پیگیری کنید

  • ناشناس
    ۰ ۰

    باعث و بانی این گرانی ها بیشتر از خود دولت، مردم هستند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری