کد خبر 438352

دستور وزیر راه جهت رسیدگی به دریافت ۱میلیون تومان برای تأییدیه گاز مسکن مهر

وزیر راه و شهرسازی دستور رسیدگی به درخواست شرکت «ب‌گ» از متقاضیان مسکن مهر فاز ۱۱ پردیس برای واریز حدود یک‌میلیون تومان جهت تأییدیه گاز را صادر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، طی روز‌های اخیر یکی از شرکت‌های خدمات‌رسان بخش گاز پروژه‌های مسکن مهر پردیس برای انجام امور مربوط به تأییدیه گاز به مالکان این واحدها اعلام کرد باید مبلغ 985 هزار تومان به شماره کارت شخصی مدیرعامل شرکت واریز کنند. این اقدام که مسبوق به سابقه است با واکنش‌ مالکان مسکن مهر مواجه شد و آنها خواستار رسیدگی مدیران و مسئولان ذی‌ربط به این ماجرا شدند.

اواخر خردادماه سال 96 همین شرکت در قبال انجام یک سری کارها از جمله اخذ تأییدیه گاز درخواست مبالغ بالایی را از متقاضیان کرده بود. برای رسیدگی به این مسئله یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت عمران پردیس که هم‌اکنون نیز همین سمت را در اختیار دارد جلسه‌ای با مدیرعامل شرکت مذکور برگزار می‌کند. مهم‌ترین خروجی جلسه مذکور سخنان مدیرعامل بوده که دراین‌باره می‌گوید: «پول زور است و می‌توانم بگیرم و وزارت راه و شهرسازی نیز نمی‌تواند در این رابطه کاری انجام دهد.»

پس از این اتفاق به‌ادعای همان عضو هیئت مدیره شرکت عمران پردیس از شرکت «ب‌گ» شکایت شد، شکایتی که به‌نظر می‌رسد بعد از حدود 3 سال نتیجه‌ای در بر نداشته است.

مدیرعامل شرکت مذکور در رابطه با این موضوع گفت: برای نصب انشعاب و کنتور گاز سیستم رایگان داریم و در صورت حضور تمام ساکنان یک بلوک برای نصب کنتور گاز و مسائل مربوط به آن هیچ پولی از مالکان مسکن مهر دریافت نمی‌کنیم.

وی توپ درخواست واریز 985 هزار تومان به حساب شخصی خود را به زمین سازمان نظام مهندسی و ناظران این سازمان انداخت و افزود: ناظران نظام مهندسی ساختمان بعضاً تا 30 بار نیز برای تأیید کنتور گاز به بلوک‌ها مراجعه می‌کنند که این موضوع هزینه‌های بالایی را به‌دنبال دارد و خارج از تعهد ماست. هزینه 985 هزار تومانی نیز بیشتر مربوط به دلالانی و افرادی است که به هر دلیلی برای تحویل واحدهای خود اقدام نکرده‌اند و واحدها را از سال 95 به بعد برای افزایش قیمت خالی گذاشته‌اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به این اظهارات واکنش نشان داد و گفت:‌ بر اساس تفاهمنامه‌ای که سازمان حدود 12 سال قبل با اداره گاز دارد، کارهای مربوطه را مهندسان ناظر عضو سازمان نظام مهندسی انجام می‌دهند. برای این کار نیز فرم شماره یک از سوی اداره گاز به نظام مهندسی ارسال شده و مهندسان تأسیساتی که در این رابطه آموزش‌های لازم را دیده‌اند،‌ تأییدیه گاز را انجام می‌دهند.

وی در خصوص درخواست واریز 985 هزار تومان بنا بر خواسته نظام مهندسی برای تأییدیه گاز، گفت: مهندسان ما برای انجام امور مربوط به تأییدیه گاز حق‌الزحمه ناچیزی را دریافت می‌کنند و دریافت مبلغ 985 هزار تومان برای این کار را تکذیب می‌کنم.

پیگیری‌های  حاکی از آن است که وزیر راه و شهرسازی دستور رسیدگی به دریافت 985 هزار تومان برای تأییدیه گاز واحدهای مسکن مهر را صادر کرده است. قرار است در این رابطه جلسه‌ای بین مدیرعامل شرکت عمران پردیس و نظام مهندسی ساختمان برای حل این مشکل برگزار شود. مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس قول حل این مشکل را به وزیر راه و شهرسازی داده است.

سال گذشته شرکت «ب‌گ» از مالکان مسکن مهر برای تأییدیه گاز 400 هزار تومان دریافت می‌کرد که امسال این رقم به 985 هزار تومان افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    شما اول بگید چرا قیمت گاز در این مناطق انقدر زیاده؟