کد خبر 436438

افرایش چهار برابری اعتبارات برای تجهیز منطقه مرزی «درح»

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تصادف هفته گذشته در یکی از محورهای پر تردد استان خراسان جنوبی، گفت:اعتبارات برای ایجاد باند دوم و تجهیز محور سربیشه- درح امسال چهار برابر شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سه شنبه هفته گذشته بود که برخورد یک تریلی با اتوبوس خط روستایی در محور درح به سربیشه ۱۲ کشته و هشت مصدوم برجا گذاشت.درح از توابع شهرستان سربیشه است و در ۱۲۰ کیلومتری بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

هر چند که به دلیل توقف سفرهای استانی، امسال اتوبوس کمتری در راههای برون شهری تردد داشت و در نتیجه شاهد تصادفات کمتری بودیم با این حال برخی از جاده های کشور نیازمند بازسازی و ایجاد باند دوم است تا شرایط ایمن ترددهای عمومی بیش از گذشته فراهم شود.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در همین راستا امروز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: برخورد تریلی و اتوبوس در یکی از محورهای آستان خراسان جنوبی موجب درگذشت تعدادی از هم وطنان و تاثر عمیق بنده شد؛این محور با توجه به افزایش تردد نیاز جدی به بهسازی داشته است و این مهم از یکسال گذشته با جدیت پیگیری شده است.

وی اضافه کرد: ضمن ابراز تاسف از حادثه تلخ تصادف در محور سربیشه-درح و تسلیت به خانواده های داغدار به اطلاع می رسانم که با پیگیری های مستمر انجام شده و نگاه ویژه مسئولین استان به منطقه مرزی درح، در سال ۹۸ اعتباری بالغ بر ۲۴۵ میلیارد ریال مصوب شد که شاهد رشد حدود ۴ برابری اعتبارات نسبت به سال ۹۷ بودیم.

اسلامی گفت:همچنین، اعتبار پیش بینی شده برای این محور درقانون بودجه سال ٩٩ به مبلغ ۴٠٠ میلیارد ریال افزایش یافت که شاهد رشد حدود دو برابری اعتبارات نسبت به سال ۹۸ هستیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت:از جمله اقدامات انجام شده می توان به تکمیل و بهره برداری ۲ کیلومتراز باند دوم در قالب کمربندی شهر درح اشاره کرد . علاوه براین احداث پل ۵ دهنه طاقی بر روی مسیل ماهیرود بوده که درمراحل پایانی است و به زودی بازگشایی خواهدشد. 

وی گفت: همچنین تکمیل و بهره برداری از ٧ کیلومتر باند دوم احداثی تا اوایل خرداد ماه سال ۹۹ و تسریع در عملیات اجرایی احداث ۲۲ کیلومتر از  باند دوم محور به مبلغ اولیه ۵۴٠ میلیارد ریال که در دهه فجر سال ۹۸ توسط استاندار خراسان جنوبی کلنگ زنی شد از دیگر اقداماتی است که درحال انجام است.

به گفته اسلامی مطالعات و اسناد مناقصه احداث ۵۰ کیلومتر دیگر از باند دوم به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال و در قالب دو قطعه  تهیه شده که  بزودی و پس از طی تشریفات مناقصه حداقل یک قطعه به پیمانکار مربوطه واگذار و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد .

وی گفت:همچنین با وجود کارهای انجام شده، در تماس با مدیران مربوط خواستار تسریع در انجام این پروژه شده ام.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر