{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432044

یک مدرس دانشگاه و کارشناس اقتصادی می‌گوید: در شرایط فعلی، مستاجران به دنبال فسخ و مالکان خواستار تمدید قرارداد واحدها هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مجید گودرزی اظهار کرد: کرونا باعث تعطیلی حداقل دوماهه تمام کسب‌وکارها شده و با پایان یافتن قرارداد اجاره مستأجران، آنان هیچ رغبتی به تمدید قرارداد اجاره خود در شرایط نامعلوم فعلی ندارند.

وی ادامه داد: مستأجران برای کاهش ضرر و زیان خود خواستار فسخ و یا عدم تمدید قرارداد خود هستند و مالکان می‌خواهند به هر نحو مستأجران را ترغیب به ادامه قرارداد کنند.

گودرزی اضافه کرد: شرایط موجرانی که ودیعه مستأجران را به امید قرارداد جدید با مستأجر جدید خرج کرده‌اند، بدتر است. بسیاری از موجران ودیعه مستأجر قدیم را با رهن مستأجر جدید تأدیه می‌کردند و حالا در نبود کاروکاسبی کاملاً درمانده شده‌اند.

این کارشناس اقتصادی اضافه کرد: تعطیلی بنگاه‌های املاک هم امید یافتن مستأجر جدید را به یاس تبدیل کرده است. بیم ناقل بودن مستأجر جدید هم بخشی از مشکلات مالکان است.

وی گفت: به نظر می‌رسد هیچ‌کس حاضر نیست اجاره‌های سنگین بپردازد درصورتی‌که کسب‌وکارش تعطیل است. کاهش اجاره‌ها در شرایط فعلی حتمی بوده و کافی است مستأجران کمی تحمل کنند.

گودرزی تأکید کرد: گنجاندن بندی برای شرایط بحرانی و تعطیلی کسب‌وکارها در قراردادهای اجاره، امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

ارسال نظر

 • پیام
  ۲ ۱

  از این بدتر هم خواهد شد

 • ناشناس
  ۲ ۰

  لعنت بر دروغگو

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اصلا مورد داشتیم صاحبخونه التماس میکنه خونه رو بزنه بنام مستاجر ولی مستاجر زیر بار نمیره😁

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری