{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423668

آمار نشان می‌دهد از سرعت رشد قیمت مسکن در نیمه جنوبی شهر تهران کاسته شده و از سوی دیگر منطقه ۱پایتخت با کاهش ۵.۳درصدی ماهیانه قیمت مواجه بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبر آنلاین، فروشندگان حاضر نیستند حتی در شرایط فعلی که بازار مسکن تحت تاثیر کرونا با افت مواجه شده و معاملات تقریباً قفل شده است، نرخ‌های پیشنهادی را پایین بیاورند.

برخلاف بازار خودرو که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا با کاهش ۷ تا ۱۲ میلیون تومانی قیمت مواجه شد، نرخ‌ها در بازار مسکن با افت چندانی مواجه نبوده است؛ هرچند واسطه‌های ملکی می گویند که در دو هفته اخیر بخصوص هفته‌ی گذشته قیمت‌ها افزایش چندانی نداشته است.

به گفته مشاوران املاک، هر چند در سال جاری با توجه به شرایط بازار مسکن که رکود بر آن حاکم است و همچنین با توجه به اثرگذاری سایر فاکتورهای بیرونی همچون وضعیت سایر بازارهای دارایی، اصطلاحا «معاملات شب عید» به میزان سال‌های گذشته رونق ندارد با این حال به نظر می‌رسد برخی از سازندگان طبق روال هر ساله به بازار وارد شده‌اند.

قیمت های روز مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در جدول زیر آمده است:

 

ارسال نظر

  • سیاوش
    ۰ ۰

    ترامپ رفتنی است حضراتی که دنبال افزایش قیمت ها هستند ریسک ژیوپلتیک بزرگی از سر اقتصاد ایران برداشته خواهد شد و اثرات جدی رو قیمت دارایی در ایران خواهد داشت با توجه به حرف های بایدن در مورد بازگشت به برجام

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری