ترفندهای چیدمان دکوراسیون؛ هرگز از این رنگ ها برای اتاق استفاده نکنید!

اتاق خواب محل آسایش و آرامش هر فرد محسوب می‌شود، بنابراین یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه اتاق خواب آن است.

ترفندهای چیدمان دکوراسیون؛ هرگز از این رنگ ها برای اتاق استفاده نکنید!

به گزارش اقتصاد آنلای؛ اگر می‌خواهید خوابی آرام و دلچسب داشته باشید، یا بعد از یک روز فعالیت سخت، مکانی امن و آرام برای استراحت خود در اختیار داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم به دکوارسیون اتاق خواب خود اهمیت بدهید.

اتاق خواب مکانی برای استراحت جسم و روح است. بنابراین هر وسیله‌ای در دکوراسیون اتاق خواب استفاده می‌شود اهمیت دارد و باید به ایجاد یک فضای آرامش‌بخش کمک کند.

استفاده از وسایل با رنگ‌های تند و خیلی روشن

رنگ در اتاق خواب اهمیت ویژه‌ای دارد. انتخاب رنگ‌های روشن در اتاق خواب، معمولا کاری است که انجام آن توصیه نمی‌شود. چرا که به دلیل بازتاب بیشتر نور از سطح اجسامی که دارای رنگ‌های روشن هستند، فضای اتاق را روشن می‌کنند و این به‌ویژه در مناطقی با آب و هوای گرم یا مناطق جنوبی اصلا مناسب نیست.

رنگ‌هایی نیز وجود دارد که برای اتاق خواب توصیه نمی‌شوند. رنگ‌هایی نظیر بنفش، خاکستری، قهوه‌ای و قرمز برای اتاق خواب توصیه نمی‌شوند.

استفاده از رنگ بنفش از اشتباهات در دکور اتاق خواب

رنگ بنفش منجر به خواب کم می‌شود. این رنگ بدترین رنگ برای استفاده در اتاق خواب می‌باشد، این رنگ منجر به تحریک قوه تخیل می‌شود که منجر به تقویت خلاقیت شما می‌شود و منجر به کابوس‌های شبانه می‌شود. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب ۵ مبل کلاسیک شیک و خاص برای دکور منزل سر بزنید.

رنگ خاکستری

این رنگ در رده دوم بدترین رنگ‌ها می‌باشد که منجر به خواب کم در شب می‌شود. استفاده از این رنگ منجر به افسردگی می‌شود. رنگ قهوه‌ای هم مانند رنگ خاکستری منجر به بی‌قراری و افسردگی می‌شود. در نهایت رنگ قرمز هم برای اتاق خواب توصیه نمی‌شود. رنگ قرمز هم رنگی پر شور و پر انرژی است که فشار خون را بالاتر می‌برد و خواب شما را با مشکل مواجه می‌کند.

استفاده از رنگ نارنجی از اشتباهات در دکور اتاق خواب

این رنگ فضا را گرم می‌کند و حس اعتماد به نفس و امنیت را در شما تقویت می‌کند. از همه مهم‌تر نارنجی رنگ شادی و نشاط است. بهتر است از رنگ نارنجی در اتاق خواب استفاده نکنید، چون آرامش را از فضا می‌گیرد.

رنگ زرد

این رنگ، رنگ آغاز روز است. بنابراین حس شروع دارد و به خانه شما گرما و روشنی می‌دهد. شور، نشاط و امیدواری هم از دیگر موهبت‌های این رنگ زیباست. زرد برای اتاق خواب مناسب نیست، چون ممکن است باعث بی‌خوابی شود.

منبع: deltapayam
ارسال نظر
ارسال نظر