این نوع چیدمان مبل، خانه را کوچک می‌کند

یکی از مواردی که تاثیر بسزایی در جذاب‌تر شدن دکوراسیون داخلی دارد، چیدمان مبلمان است.

این نوع چیدمان مبل، خانه را کوچک می‌کند

به گزارش اقتصاد آنلاین، وقتی می‌خواهیم وسایل خانه خود را بچینیم باید به نحوه درست چیدمان وسایل دقت کنیم. چیدمان وسایل نباید با سلیقه شخصی باشد بلکه باید به‌صورت استاندارد چیده شود.

در ادامه با اشتباهات رایج در چیدمان مبلمان آشنا می‌شوید. سعی کنید از تکرار این اشتباهات خودداری کنید.

چند نقطه کانونی در خانه دارید

مهم‌ترین نکته‌ای که باید برای چیدمان مبل خانه خود باید در نظر داشته باشید این است که هر فضایی فقط و فقط یک نقطه کانونی می‌خواهد. در غیر این‌صورت شلوغ و به‌هم‌ریخته به‌نظر می‌رسد. نقطه کانونی جذابیت بیشتری به اتاق پذیرایی می‌دهد؛ تا حدودی جای هر وسیله را مشخص می‌کند و اجازه می‌دهد چشم افراد به اندازه لازم به هر یک از وسایل اتاق پذیرایی خیره شود. پس هر اتاقی باید فقط یک نقطه کانونی داشته باشد. گاهی اتاق‌ها خودشان نقطه کانونی دارند، گاهی هم خود صاحب‌خانه باید برای ایجاد آن دست‌به‌کار شود.

بی‌توجهی به فاصله مبل‌ها برای گفت‌و‌گو از اشتباهات چیدن مبل در منزل

فاصله بین مبلمان باید برای گفت‌وگو مناسب باشد تا افراد برای شنیدن صدای هم مجبور به فریاد زدن، خم شدن یا جلو بردن گردن‌شان نشوند. پس هنگام چیدن اتاق نشیمن، در نظر داشته باشید که صندلی‌ها و مبل‌ها باید تا حدی رو‌به‌روی هم باشند.

نگذاشتن مسیر رفت‌و‌آمد برای چیدمان مبلمان

یکی از رایج‌ترین اشتباهات برای چیدمان مبلمان در منزل بی‌توجهی به مسیر رفت‌و‌آمد است. مبلمان را طوری بچینید که به‌راحتی قابل دسترسی باشد و اعضای خانواده برای استفاده از یک وسیله، مجبور به بالا رفتن از وسیله‌ای دیگر نشوند یا هنگام رفت‌وآمد در خانه از مسیر زیگزاگی و عجیب‌وغریب عبور نکنند. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با گوش پاک‌کن آویز دیواری زیبا بسازید +ویدیو سر بزنید.

حفظ نکردن تعادل در چیدن مبل

یکی از رایج‌ترین اشتباهات برای چیدمان مبلمان در منزل نبود تعادل در چیدمان است. البته رعایت تعادل بدین معنی نیست که همه چیز باید با هم قرینه باشد. به‌عنوان مثال اگر یک سمت خانه یک مبل ال می‌گذارید، سمت دیگر هم باید وسیله دیگری قرار دهید که از نظر بصری با مبل ال شما در تعادل باشد. حال این وسیله می‌تواند یک کاناپه دیگر، یک جفت صندلی، کمد، بوفه یا وسیله مناسب دیگری باشد.

بسته‌شدن پنجره‌ها به خاطر مبل از اشتباهات چیدن مبل در منزل

بهره‌مندی از نور طبیعی در هر خانه‌ای مهم است و معمولا هر چه تعداد پنجره‌ها بیشتر باشد، بهتر است. احتمالا شما هم مثل بسیاری از افراد می‌خواهید وسایل زیادی از جمله مبل‌ها را جلوی پنجره‌ها بچینید. ولی فراموش نکنید که هر چه بیشتر جلوی نور خورشید را بگیرید، خانه کوچک‌تر، دلگیرتر و شلوغ‌تر به نظر می‌رسد. با این‌ حال اگر پنجره‌ها سرتاسری باشند، رعایت این نکته کمی دشوار می‌شود. پس اگر مجبور شدید مبلمان را جلوی پنجره بچینید، سعی کنید از آینه و وسایل براق و لوازم روشنایی قوی استفاده کنید که نور خورشید را منعکس و خانه را روشن‌تر می‌کند.

منبع: deltapayam
ارسال نظر
ارسال نظر