سبک اسپانیایی در دکوراسیون داخلی

اسپانیا یکی از زیباترین کشور های اروپا و جهان است که آداب و فرهنگ منحصر به خودش را دارد و زبان اسپانیایی نیز یکی از مهم ترین زبان های دنیا محسوب می شود. ویژگی اصلی این کشور شادی بسیار زیاد است و در شادی بخشی از فرهنگ مردم اسپانیاست.

سبک اسپانیایی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیونی به سبک اسپانیایی؛ حال خونتو شیک کن

به گزارش اقتصاد آنلاین، شاید برای شما هم بسیار جالب باشد که دکوراسیون منزل خود را به سبک کشورهای دیگر بچینید و یا اینکه از آداب و دوراسیون کشورهای دیگر در دکور خانه خود استفاده کنید. امروز می خواهیم درباره ویژگی های دکوراسیون اسپانیایی صحبت کنیم. با نیک صالحی همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

دکوراسیون اسپانیایی زیبا و رمانتیک

با آن که در این دکوراسیون از آهن زیاد استفاده می‌شود، می‌توان سردی و سختی آن را با فرش‌های منقوش، پارچه‌های طرح‌دار و رنگ‌های گرم از بین برد. – اکثر دیوارها به رنگ کرم یا عسلی است.- کف‌پوش‌ها معمولا پارکت، سنگ‌های قیمتی یا کاشی‌های زیباست. فرش‌های زیبا و پررنگ‌ و آب زیبایی مضاعفی به فضا می‌دهند.- مبلمان سنگین و منبت‌کاری شده با چوب گردو بسیار مرسوم است. رویه مبل‌ها معمولا چرم یا مخمل گران‌قیمت است.- شومینه مرکز توجه است. از پرده‌های نقش‌دار و نقاشی‌های رنگ روغن برای تزیین استفاده می‌شود.

نمونه ای کامل و خیرکننده چیدمان اسپانیایی سالن پذیرایی

– روشنایی از طریق دیوارکوب‌ها، شمعدان‌های آهنی یا برنجی زیباست.- کف‌پوش‌های آجری، کاشی یا چوبی یک حس آشنا مانند بودن در روستا را ایجاد می‌کنند، این حس با چوب‌ها و تیرک‌های به کار رفته در سقف اتاق‌ها کامل‌تر می‌شود.- امروزه هنوز از مبلمان تیره چوبی اما به شکل ساده‌تر استفاده می‌شود. روکش‌های چرمی همچنان مرسوم است.- معمولا پرده زیاد کاربرد ندارد اما کرکره‌های ساده به این نوع دکوراسیون بسیار می‌آید.

 دکوراسیونی به سبک اسپانیایی؛ حال خونتو شیک کن

اتاق ناهارخوری با چیدمانی اسپانیایی

– رنگ دیوارها در طراحی غیررسمی می‌تواند قرمز تیره، طلایی یا آبی باشد.- معمولا داخل طاقچه‌ها شمایل مذهبی، مجسمه، سفال یا تزیینات آهنی قرار داده می‌شود.- تخت‌خواب‌ها هنوز حالت کاناپه‌ای دارند و این به زمانی برمی‌گردد که سیستم حرارت مرکزی وجود نداشته و از پارچه برای استتار دور تخت و گرم نگه‌داشتن محل خواب استفاده می‌شده است. روتختی‌ها اغلب پنبه‌دوزی، ابریشم‌دوزی، گلدوزی شده و در سال‌های اخیر پرزدار است. استفاده از چوب های تیره در چیدمان خانه به سبک اسپانیایی بسیار مرسوم است.

– به عنوان پیشنهاد می‌توانید از تخت فرفوژه در اتاق‌خواب با دیوارهای آبی لاجوردی استفاده کنید. به این ترتیب حتی اگر سایر وسایل و مبلمان شما ساده و دارای رنگ‌های خنثی هم باشد، مرکز توجه قرار گرفته و بسیار جلوه خواهد کرد.- اتاق ناهارخوری را می‌توانید با شمعدان، چلچراغ‌های گران قیمت و مبلمان تیره تزیین کنید.- در آشپزخانه، رنگ‌های شاد و متنوع به کار ببرید. در صورتی که وسایل و دیوار آشپزخانه سفید است، با استفاده از سفال یا کاشی‌های دست‌ساز و رنگی در دیوار اپن، آن را متنوع کنید.

تزئین زیبای یک اتاق خواب به سبک اسپانیایی

– استفاده از مس در خانه‌های اسپانیایی مرسوم و به خصوص به عنوان ظروف مسی، سینک و سایر وسایل آشپزخانه با کابینت‌های فیروزه‌ای جلوه‌ای خاص دارد.- مدل اسپانیایی را می‌توان در سایر قسمت‌های خانه هم نمایش داد. مثلا استفاده از نرده‌های آهنی، شمعدان‌های بلند و تابلویی بزرگ در راه‌پله.- می‌توانید برای جلب توجه دیوار شومینه را اخرایی کرده و از شمعدان‌های آهنی و صندلی فلزی، کمد منبت کاری شده در کنار آن استفاده کنید.

– استفاده از شمایل، آینه‌ زیبا، لوستر و شمعدان را فراموش نکنید.- دکوراسیون شما با ایجاد فضایی در بیرون برای نشستن کامل می‌شود. برای ایجاد حال و هوای یک خانه اسپانیایی می‌توانید از چوب‌های تیره، مس، آهن و چرم استفاده نمایید.

درباره دکوراسیون به سبک اسپانیایی بیشتر بدانید

در طراحی دکوراسیون منازل از سبک های متنوعی استفاده می شود. افراد با توجه به سلیقه خود طرح مورد نظر را انتخاب نموده و با راهنمایی طراحان و ایده پردازان به طراحی دکوراسیون خانه های خود می پردازند. سبک اسپانیایی از جمله سبک های طراحی داخلی است که طرفدارانی را به خود جذب کرده است. طراحی داخلی اسپانیایی مملو از رنگ, فریبندگی سبک روستیک و ترکیبی از سبک های قدیمی و جدید است که مورد توجه معماران و صاحب خانه ها قرار می گیرد. از موزائیک های روشن و رنگ های زیبا با کنتراست بالا گرفته تا چوب تیره و تن های زمینی, دستیابی به زیبایی بی نظیر این سبک با یک پالت رنگی برجسته امکان پذیر است.

 

منبع: همشهری
ارسال نظر