اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

وضعیت بازار خودرو پنجشنبه ۱۲ مردادماه / افزایش قیمت شاهین و سمند سورن رکورد شکست

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

وضعیت بازار خودرو پنجشنبه ۱۲ مردادماه / افزایش قیمت شاهین و سمند سورن رکورد شکست

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین؛ نمودار قیمت خودرو همزمان با افزایش قیمت دلار صعودی شد. بررسی تغییرات قیمت خودروهای پرفروش داخلی نشان می‌دهد که قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا این هفته صعودی بود. براین اساس قیمت انواع پژو ۲۰۷ و سمند رکورد افزایش قیمت را زدند و شاهین نیز در لیست محصولات سایپا بیشترین افزایش قیمت را نسبت به روز گذشته ثبت کرده است.

جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش داخلی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (یازدهم مردادماه) را می‌خوانید.

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۴۵ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته  ۱۰ میلیون بالا رفت. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۸۰ میلیون تومان است که ۵ میلیون طی یک روز گران شده است. مدل ۱۴۰۰ این دو خودرو طی ۲۰روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۳۰  میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است اما طی ۱۸ روز گذشته ۱۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۲۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۰ میلیون تومان گران شده است اما در طی ۱۸ روز گذشته ۳۰ میلیون ارزان شده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۷۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۵۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۵۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۵میلیون گران شده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۶۵ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۷۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته  ۵ میلیون تومان گران شده است. این  مدل طی یک ماه گذشته ۱۴۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۵۵ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته  ۵ میلیون گران شده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۷۵ تومان قیمت خورده است که ۵ میلیون افزایش طی دو روز داشته است. این خودرو طی ۸ روز گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۶۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است و  طی دوماه گذشته ۱۶۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۷95میلیون تومان رسیده است که به معنای افزایش10 میلیونی طی روز گذشته است. این خودرو طی 19 روز گذشته 55رمیلیون ارزان شده است و نسبت به خرداد ۱85 میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵۷۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است اما طی دو ماه گذشته ۲۴۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۱۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ثابت مانده است اما طی ۸ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.  رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۳۰ میلیون تومان که ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۶۵ میلیونی شده است که طی روز گذشته بدون تغییر مانده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۵۵میلیون تومان است که روز گذشته ۲۵ میلیون گران شده است. طبق لیست قیمت ایران خودرو، این مدل سمند طی دو روز گذشته ۳۵ میلیون گران شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۶۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون و دو روز گذشته ۲۵ میلیون گران شده است. این خودرو طی ۳۳ روز گذشته ۶۰ میلیون ارزان شده است. قیمت سمند سورن مدل ۱۴۰۲ پلاس بنزینی نیز ۵۸۰ میلیون تومان است که طی دو روز ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۱۵ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است و طی ۴ روز گذشته ۳۰ میلیون افزایش پیدا کرده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۶۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۰۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۷۰۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز  گذشته ۱۰ میلیون گران شده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز  ۵۲۵ میلیون تومان است. این خودرو طی ۵ روز ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید وانت مدل ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۶۰ میلیون تومان رسیده است و نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است اما طی 18  روز گذشته ۱۰ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۳۰ میلیون تومان است و طی دو روز گذشته ۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم با افزایش ۵ میلیونی طی دو روز حوالی ۲۵۵ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ امروز با افزایش ۱۰ میلیونی طی دو روز گذشته حوالی ۳۳۰میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰  نیز با ثبات حوالی ۳۴۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود  که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون افزایش داشته است. 

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۳۰ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۳۵ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۴۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون بالا رفته است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۵۰ میلیون است که قیمت آن  ۱۰ میلیون گران شده است. 

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۹۵ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۵۰میلیون تومان رسیده است و نسبت به سه روز گذشته ۱۵ گران شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۳۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای افزایش ۵ میلیونی طی روز گذشته است.

پیش بینی قیمت خودرو

تیرماه وعده تحقق واردات خودرو و کاهش قیمت دلار تا حدی بازار خودرو را ثابت نگه داشت اگرچه در پایان این ماه قیمت برخی از خودروها نیز صعودی شد. قیمت جدید خودروهای مونتاژی نیز برخلاف انتظارها آبی دیگر بر آتش بود و قیمت بسیاری از خودروهای چینی مونتاژ و حتی ایرانی را کاهشی کرد.

روند کاهشی و ثبات قیمت خودرو تا اواخر هفته گذشته نیز هنوز ادامه داشت تا اینکه برخلاف ترخیص خودروهای وارداتی بازار وارد فاز افزایشی شد. کارشناسان بازار خودرو افزایش دوباره قیمت دلار را دلیل این صعود می‌دانند و طبق گفته آنها افزایشی شدن نمودار ارز می‌تواند تمام معاملات را بهم بریزد و موج افزایش قیمت را آغاز کند.

برای مشاهده اخبار روز خودرو و آخرین قیمت خودرو در بازار کلیک کنید. گفتنی است قیمت خودروهای داخلی بر اساس اطلاعات سایت باما به‌روزرسانی شده است.

ارسال نظر
ارسال نظر