خبر مهم برای خریداران خودرو از ایران خودرو

سازمان بازرسی کل کشور می‌گوید با هشدار به شرکت ایران خودرو پیرامون وجوه مازاد دریافتی از مشتریان بابت پیش خرید خودرو، این شرکت اضافه مبالغ دریافتی بیش از پنج هزار و ۶۰۰ مشتری به میزان ۲۰۴ میلیارد تومان را مسترد کرده است.

خبر مهم برای خریداران خودرو از ایران خودرو

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، بر اساس مفاد مصوبه شماره ۴۷۳ یازدهم مردادماه ۱۴۰۰ شورای رقابت مبلغ پرداختی هر مشتری بابت پیش پرداخت خودرو مشمول هیچگونه تورمی نبوده و صرفا سهم باقیمانده مشمول تورم بخش احتمالی، خواهد بود.

طبق بررسی‌های سازمان بازرسی کل کشور مشخص شد که این امر در فاکتورهای صادره برای مشتریان در سال ۱۴۰۲ از سوی شرکت ایران خودرو رعایت نشده و کل قیمت خودرو در روش پیش فروش به قیمت روز محاسبه و مبلغ پرداختی از سوی مشتریان، از قیمت روز خودرو کسر شده است.

با گزارش این موضوع و اینکه رویه موصوف خلاف مقررات و حقوق مصرف کنندگان خودرو بود، سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای هشدارهای لازم را به مدیرعامل ایران خودرو داد و پس از آن شرکت نسبت به انجام اصلاحات لازم مطابق مصوبه شورای رقابت، اقدام کرد.

در این راستا شرکت ایران خودرو اضافه مبالغ دریافتی بیش از پنج هزار و ۶۰۰ مشتری به میزان ۲۰۴ میلیارد تومان را مسترد کرد و استرداد مازاد وجوه دریافتی دیگر مشتریان، را در دستور کار داده است.

همچنان پیگیری‌های سازمان بازرسی در این خصوص ادامه دارد.

ارسال نظر
ارسال نظر
 • مهدی
  ۰

  فقط خدا بداد ما مردم برسه

 • امین
  ۰

  سود اون مدتی که پول اضافه رو گرفتن هم باید بدن زرگری بازیا چیه

 • سمیه
  ۰

  چراماشین تحویل نمیدن

 • وحید
  ۰

  سازمان بازرسی کل کشور اگه عرضه داره جلوی گران فروشی ایران خودرو رو بگیره وقتی دنا پلاس 324 میلیونی قراره 43 میلیون ارزونتر بشه و آخرش میشه 349 میلیون

 • مجید رهنما
  ۲

  ایران خودرو چرا بعد از ۵ ماه خودرو تحویل نمی دهد سازمان بازرسی این موضوع که پول مردم بیچاره با وام وکالتی کردند پیگیری کند متشکرم