رشیدی کوچی:

اوضاع امروز بازار خودرو بیانگر عملکرد شورای رقابت است

رشیدی کوچی در مورد عملکرد شورای رقابت در حوزه خودرو گفت: اگر قرار بود با مصوبات شورای رقابت بازار خودرو ساماندهی شود، الان وضعیت این نبود.

اوضاع امروز بازار خودرو بیانگر عملکرد شورای رقابت است

جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین در مورد طرح فروش یکپارچه خودرو بیان داشت: تمام  اتفاقاتی که در حوزه خودرو اتفاق می افتد و همه جلساتی که در این زمینه برگزار می شود به دنبال این هستند که قیمت ها را ساماندهی کنند، اما این اقدامات هیچ دستاوردی ندارد و ره به جایی نخواهد برد و مردود است  چون مشکل را درست نفهمیدیم و راهکارهایی که ارائه می دهند مبتنی بر فهم دقیق مشکل نیست. 

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس افزود: اگر بخواهیم در حوزه خودرو رقابت ایجاد شده و قیمت ها متعادل شود و یا کاهش پیدا کند باید انحصار را بشکنیم؛ وقتی انحصار شکسته شد خودروسازان با هم رقابت می کنند اما تا زمانی که  انحصار وجود داشته باشد اگر  هزاران ساعت هم جلسه بگذارید و صدها مسیر را برویم باز به نتیجه ای برای ساماندهی نمی رسیم.

نماینده مردم مرودشت گفت: باید با ایجاد رقابت بازار خودرو را از حالت قیمت گذاری دستوری خارج کنیم تا خودروسازان کیفیت محصولات خود را افزایش دهند و مشتری را جذب کنند. امروز وقتی برای یک خودرو هزار مشتری وجود داشته باشد، خودروساز ناز می کند اما باید برای هزار خوردو، یک مشتری وجود داشته باشد تا کیفیت ارتقا یابد. 

وی در مورد عملکرد شورای رقابت در حوزه خودرو بیان داشت: اگر قرار بود با مصوبات شورای رقابت به ساماندهی برسیم، وضعیت این نبود. 

رشیدی کوچی اظهار داشت: تصویب واردات  خودروی نو و کارکرده می تواند بازار را رقابتی،کیفیت را افزایش و فشار را از روی دوش خودروسازان بردارد.

ارسال نظر
ارسال نظر
 • کریمان
  ۲

  دقیقا موضوع درست و صحیح اشاره و بیان شده است این فهم و درک جای تشکر داره👏👏👏

 • سید حبیب
  ۱

  باید دولت فقط خودرو های که اجازه ورود دارند رو مشخص کنید بعد بسپاره به مردم خودشون خودرو وارد کنند
  مردم خیلی خوب می‌دونن چطور خودرو وارد کنند که به ذهن هیچ کدوم از مسئولین هم نمی رسه

 • حمید رشون
  ۰

  انتخابات رای نمیدم حتی اگه همه چی ارزون شه

 • مسعود
  ۱

  این نماینده نفسش از جای گرمی درمیاد و بفکر قشر ضعیف جامعه که چشم به قیمت گذاری منصفانه شورای رقابت دارند ندارد .
  مردم شریف شیراز ببینید چه نماینده ای به مجلس فرستادید ، دنبال منافع گردن کلفت ها هستند.

 • اسماعیل
  ۱

  فقط یاد گرفته اید حرفهای قشنگ بزنید.
  مگه اوضاع دیروز خوب بوده که از اوضاع امروز گله دارید.
  دست همتون برای مردم روشده ولی متاسفانه کاری از مردم ساخته نیست بجز مردن در این ارابه های مرگ.

 • محمدجواداجاقی
  ۱

  آقای کوچی همتون نمیخواهید ونمیتونید ارزانی بیاورید فقط فیلم بازی میکنید.

 • رحمت
  ۰

  ممنون از دیدگاه درست جناب کوچی ولی رانت‌خواری را چه می کنید

 • ناشناس
  ۰

  نماینده عزیزتازمانیکه میرسلیم ها باشندکه به بهانه تولیدداخل منافع شان درخطرباشدشماهاهرچه بسازیدآنها خراب می کنندجان مردم برای آنها ارز‌شی نداردکدام مسول ماشین زیرپای خانواده اش ماشین ایرانیست

 • حامدروحبخش
  ۱

  سلام آقای رشیدی کوچی لطفأ دخالت توی خودرو ندهید بزارین آقای میرسلیم کار خودش را بکند و دوست هم نداریم واردات خودرو آزاد شود ما با همین ماشین های ایرانی راضی هستیم از وقتی شما اومدین راجب واردات خودرو صحبت کردین تمام اوضاع خریدوفروش ماشین خراب شده وهمه ضرر کردن آیا جواب این همه ضرر مردم که ۳ماه پیش به قیمت بالا خریدن و الان ضرر کردن کی میخواد جواب بده ماهم زندگی داریم و زن وبچه دار هستیم مطمئن باش آه همه و زن وبچه ما دنبالت خواد بود چون بخاطر حرفهای شما اینطوری شد و بازار خراب کردی خدا ازت نگذره

 • حامدروحبخش
  ۱

  ما اگه نخواهیم شما آقای رشیدی کوچی نظر بدی باید با کدوم مسئول صحبت کنیم

 • بهرام
  ۲

  برای این قیمت خودرو قیمت واقعی گردد ،نیاز به هیچ سازمانی نیست.
  فقط فقط اگر صدا وسیما رسانه مردمی هستند، ،باید روز، وشب درصدای وسیما اعلام گردد ، خودرو نخرید،

 • بهرام
  ۳

  مردم خودرو نخرید نخرید نخرید
  تنها راه ارزان شدن خودرو نخریدن است.
  باید در صدا و سیما اعلام رسمی از طرف مردم شود ،خودرو نخرید،
  (اگر صدا وسیما مردمی باشد.)
  و جلو ی تبلیغات پسیده اینترتی گرفته شود. مرگ بر دلالان خودرو

 • ناشناس
  ۰

  سلام کاملا متن و خوب است. و مشکل اصلی خوب بیان شده و همیشه هم همین بوده هست و خواهدبود، راه کار کو، چه کسی در این سالها در راستای حل مشکل قدمی برداشته؟ همه آمده اند و خورده اند و رفته اند، و مشکل را روی مشکل اضافه کرده اند.

 • علی
  ۰

  با وادرات خودرو این اتفاق میفتد اگر قرار باشه خودرو داخلی رقابت کنه تا الان شده بود الان خودروسازها با هم دست ویکی هستن خودرو داخلی باید به شیوه اینترنتی انجام بشه شوق به بازار خودرو برمیگرده قبلن خودرو اینترنتی بود وقیمت بازار با کارخانه خیلی کم بود سامانه جدید همه چیزا با بورس چند برابر کرد

 • ایرانی
  ۱

  بله واردات خودرو باعث کاهش قیمتها و رقابت می شود فقط به شرطی که واردات هم در انحصار خودرو ساز نباشد و همه مردم بتوانند حخودرو وارد کنند.

 • ناشناس
  ۰

  نماینده محترم قیمت بازارهادرموازی هم وبا دلارخودشان راوفق میدهند
  هم

 • رضا
  ۰

  لطفا بجای خودرو شما که ادعا داری قیمت مسکن و اجاره رو کم کنید

 • رضا
  ۰

  اقای نماینده شما نماینده کدوم شهری؟ چرا همه مردم شهرت از عملکرد شما راضی نیستن. دلت میخواد کاری کنی فقط مسکن و اجاره بها رو ارزون کن مردم پول ندارن ماشین بخرن خیالت راحت

 • علی
  ۰

  بله به شرطی که واردات واقعا آزاد باشه و زیر ۱۶۰۰ سی سی با تعرفه ۲۰ درصد و کمتر و الا با تعرفه ۱۰۰ درصد و واردات قطره چکانی راه به جایی نمیبره

 • سید محمد
  ۰

  سلام
  احتمالا ایشان جزو کسانی هستند که شاسی بلند گرفتند