چه مواردی را در هنگام بنزین زدن بهتر است رعایت کنیم؟

بنزین زدن هم مثل هر کار دیگری قواعد و اصول خود را دارد.که با رعایت کردن این نکات خودمان از آن سودمند خواهیم شد.

چه مواردی را در هنگام بنزین زدن بهتر است رعایت کنیم؟

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ امروزه داشتن خودرو شخصی، بخش جدایی ناپذیری از ویژگی‌های انسان شهری تلقی می‌شود به همین خاطر رفتن به پمپ‌بنزین و سوخت‌گیری‌کردن نیز به جزئی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است.

اما ابتدا باید این اصول و قوانین را بدانیم تا بتوانیم به آن ها عمل کنیم.

سعی کنید بنزین زدن را به صبح موکول کنید

صبح‌ها بنزین بزنید زیرا در صبح ها حرارت زمین هنوز در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد. حتما این نکته را می دانید که در تمام پمپ بنزین‌ها مخزن سوخت در زیر زمین قرار گرفته است و هرچه زمین سردتر باشد بنزین غلیظ ‌تر و متراکم تر خواهد بود. وقتی هوا گرم تر می شود بنزین منبسط می گردد.


در این زمینه بخوانید؛

رانندگی با چراغ روشن بنزین خطرناک است؟

وقتی باک اتومبیل نصفه است، اقدام به بنزین زدن بکنید. دلیلش این است که هرچه بنزین بیشتری در داخل باک باشد هوای کمتری فضای خالی را در بر می‌گیرد. مخازن ذخیره ی بنزین دارای سقف داخلی شناوری هستند. این سقف به عنوان نقطه ی صفر بین بنزین و جو عمل می‌کند تا تبخیر را به حداقل برساند. بنزین سریعتر از آنچه که تصور می‌کنید تبخیر می شود.

دستگیره ی نازل بنزین را تا آخر فشار ندهید

اگر به دستگیره ی نازل نگاه کنید، می‌بینید که دارای سه حد تند ، متوسط و کند است. در حالت کند میزان تبخیر بنزین که در اثر پمپ شدن آن حاصل می‌شود به حداقل می‌رسد. اگر با حالت تند به بنزین زدن بپردازید، مایع دیگری که وارد مخزن بنزین می شود بخار است و در واقع میزان بنزینی که شما وارد اتومبیل خود کرده اید کمتر است و به میزانی که دستگاه نشان می‌دهد نیست. چون همه ی شیلنگ ها دارای محل بازگشت بخار نیز هستند.

اگر تانکر بنزین در حال تخلیه بنزین است شما اقدام به بنزین زدن نکنید

چون تخلیه ی بنزین سبب می گردد که بنزینی که در داخل مخزن زیرزمینی وجود دارد به هم خورده و مواد ته نشین شود و آلودگی که در ته مخزن وجود داشته بالا بیاید، اگر آن موقع اقدام به سوختگیری کنید مقداری از این آلودگی‌ها به همراه بنزین وارد باک اتومبیل شما خواهد شد.

همیشه باک خود را موقع بنزین زدن تا انتها پر کنید

زیرا با این کارهم درزمان و هم در هزینه صرفه جویی کرده اید. چون که بنزین فرّار است و خیلی سریع تبدیل به گاز می شود. هرچقدر که فضای خالی در باک کمتر باشد بنزین کمتری از دست می رود برای اینکه بدانید باک اتومبیل تان چقدر ظرفیت دارد، می توانید به دفترچه راهنمای ماشین مراجعه کنید و خودتان هم بعد از چند بار بنزین زدن به این مسئله پی می برید.

 بنزین زدن

چند نکته که نباید موقع بنزین زدن انجام دهید

هیچگاه نگذارید چراغ هشدار بنزین روشن شود و بعد اقدام به بنزین زدن بکنید. زیرا این کار احتمال آسیب رسیدن به مجموعه ی قسمت سوخت‌رسانی ماشین را به دنبال خواهد داشت.

در اوج ساعات ترافیک سوخت گیری نکنید و باعث هدر رفتن زمان نیز نشوید.

برای جلوگیری از آزار و اذیت راننده ی ماشین جلویی چراغ های خودرو را خاموش کنید.

چون باید هنگام بنزین زدن به صف بایستید،پس همیشه نوبت را رعایت کنید.

چون در هوای داغ چگالی بنزین کمتر می‌شود، پس وقتی هوا خنک است سوخت گیری کنید تا بنزین بیشتری داشته باشید.

هیچگاه با سیگار روشن خود وارد پمپ بنزین نشوید.

منبع: auto-clinic
ارسال نظر