دیدگاه : ۱۴
گزارش بازار امروز خودرو؛

خیز پژو ۲۰۷ برای فتح قله ۴۰۰ میلیونی / سلام بر پراید ۱۹۰ میلیونی

بازار خودرو دو روزی می شود که روی کاهش و حتی ثبات را به خود ندیده و امروز هم مانند دیروز بازار خودرو شاهد افزایش های قابل توجهی در قیمت مدل های پر فروش بود و به نظر نمی رسد با روندی که در پیش روی بازار و صنعت خودرو قرار دارد قیمت خودرو کاهشی شود.

اقتصادآنلاین-پرهام کریمی؛ اواخر سال گذشته سلسله وعده های داده شده برای کنترل بازار، برخی از کارشناسان و خریدارن را به بهبود بازار در سال ۱۴۰۱ امیدوار کرد. اما اکنون با گذشت چند روز از آغاز به کار رسمی بازار در سال جدید نه تنها بازار خودرو وضعیت بهتری به خود ندیده بلکه اوضاع از آنچه در سال گذشته تجربه کردیم، وخیم تر به نظر می رسد.

امروز پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما، در مدل ۱۴۰۱ ،همانند دیروز ۲ میلیون تومان دیگر گران شد و ۳۹۰ میلیون تومان معامله شد . این خودرو در مدل ۱۴۰۰، مجددا گران شد با ۵ میلیون افزایش دیگر به قیمت ۳۷۵ میلیون تومانی رسید. در نسخه اتوماتیک و سقف شیشه با سال تولید ۱۴۰۰ این خودرو همانند دیروز ۱۰ میلیون تومان دیگر گران شد و در بازار امروز به ارزش ۵۵۵ میلیون تومان معامله شد.

۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱، که دیروز ۴ میلیون تومان گران شده بود امروز هم با افزایش ۳ میلیون تومانی به  ۲۸۵ میلیون تومان رسید. در مدل  ۱۴۰۰ هم با همین میزان افزایش ۲۷۵ میلیون تومان معامله شد. نسخه تیپ ۵ این خودرو در نسخه آپشنال با ۳ میلیون و در نسخه کم آپشن ۸ میلیون تومان گران شد و به ترتیب با قیمت ۳۳۳ و ۳۲۸ میلیون تومان معامله شدند. پس از افزایش های امروز ۲۰۶ تیپ ۳ هم احتمالا با ورود به بازار با قیمتی فراتر از پیش بینی ها معامله خواهد شد و باید منتظر ماند و دید تا زمان عرضه این خودرو به بازار چه شرایطی پیش روی این خودرو و سایر مدل های ۲۰۶ خواهد بود.

رانا پلاس هم مطابق روزهای گذشته در هر دو مدل ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با افزایش های ۲ و ۴ میلیون تومانی به ترتیب به قیمت ۲۷۲ و ۲۸۶ میلیون تومانی رسیدند.

سمند LX ساده هم در مدل ۱۴۰۱، ۵ میلیون تومان گران شد و اکنون در بازار ۲۷۸ میلیون تومان معامله می شود و در نسخه ۱۴۰۰ هم با افزایش ۳ میلیونی به ۲۶۹ میلیون تومان رسید.

قیمت پژو پارس LX در مدل ۱۴۰۱، با همان ۵ میلیون افزایش دیروز و بدون تغییر قیمت در معاملات امروز ۳۵۸ میلیون تومان معامله شد. در نسخه ۱۴۰۰هم بدون افزایش همان ۳۴۰ میلیون تومان معامله شد. در نسخه ساده هم این خودرو دو میلیون تومان دیگر گران شد و به قیمت ۲۸۷ میلیون تومان معامله شد.

دنا معمولی هم در نسخه ۱۴۰۱ هم تغییر قیمتی نداشت و همان ۳۷۲ میلیون تومان چهارشنبه معامله شد،در مدل ۱۴۰۰ هم این خودرو همانند مدل ۱۴۰۱ بدون تغییر قیمت ۳۶۰ میلیون تومان معامله می شود.

تارا در مدل ۱۴۰۱ بدون افزایش قیمت همانند دیروز با ۵۵۵ میلیون تومان معامله شد. در مدل ۱۴۰۰ هم این خودرو افزایشی نداشت و ۵۴۰ میلیون تومان معامله می شود. در نسخه دستی و در مدل ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هم بدون افزایش به ترتیب به ارزش ۴۰۵ و ۴۲۰ میلیون معامله شدند

شاهین هم که مدت ها بود بدون تغییر قیمت در بازار معامله می شد امروز با افزایش ۱۰ میلیون تومانی به قیمت ۳۵۰ میلیون تومان رسید.

پراید هم در مدل پس از افزایش ۱ میلیونی دیروز، با ۲ میلیون تومان افزایش دیگر به ۱۹۱ میلیون تومان رسید. نسخه ۱۳۱ پراید همانند دیروز ۱ میلیون تومان دیگر گران شد و به قیمت ۱۷۴ میلیون تومان معامله شد. 

تیبا هم برخلاف روزهای گذشته در هر دو نسخه صندوقدار و هاچبک با افزایش قیمت همراه بود و به ترتیب ۱۸۱ و ۱۸۸ میلیون تومان معامله شد.

حالا با این افزایش های ناگهانی و نه پلکانی بسیاری از خریداران خودرو، دست از خرید خودرو کشیده اند و همین موضوع، علاوه بر افزایش قیمت ها معضل رکود سنگین را نیز به بازار تحمیل کرده است.

این مطلب برایم مفید است
۱۶ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  گلوتان‌گیر‌نکند

 • ناشناس
  ۶ ۰

  فقط میشه گفت خدا لعنتتون کنه که مردم این پوت های آشغال رو هم باید با قیمت های خیلی خیلی بالا ببینن و قدرت خرید نداشته باشند لعنت خدا بردل سیاه شیطان

 • ناشناس
  ۶ ۰

  چه سلامی سلام بر ملت نا امیدو افسرده اینو بگی برات بهتره خجالت که نمی‌کشد دزدان سر گردنه خدا نا امیدتون کنه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  فقط میتونم بگم متاسفم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اگر خریدو فروش نمیشد درست میشد،لعنت بر هرچی دلاله

 • خامنه ای
  ۱ ۰

  دلار تا تابستان ۳۵ میشه شک نکنید

 • عباسی
  ۳ ۰

  هروقت از رسانه ها اعلام کردند فلان کالا نخرید ارزان میشود حتما ان کالا گران میشود قبل از سال اعلام کردند خودرو نخرید سال اینده ارزان خواهد شد

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خدا ازتان نگذرد

 • اشنا
  ۲ ۰

  خدانابودشون کنه انشاالله

 • محمد
  ۲ ۰

  چرا انقدر با خوشحالی این خبرها رو تیتر میکنید؟ آدم احساس می‌کنه پولش میره تو جیب شما؟ چه سلامی؟ لعنت خدا بر پراید، بر سایپا بر ایران‌خودرو، انشاالله به فنا برن همشون، شاید دست از سر مردم بدبخت بردارم.

 • حسین
  ۱ ۰

  نخرید نخرید نخرید نخرید نخرید نخریدنخرید نخرید نخرید نخرید نخرید نخریدنخرید نخرید رید و تمام

 • نادان
  ۰ ۰

  لطفاً شما به نظرات ملت نگاه کنید که زیر این پیام گذاشتند.
  یک نفر از این خبر خوشحال نشد.
  لعنت خدا هزاران مرتبه بر این قصاب های خون خوار باد که الآن سومین ساله که میخواهم یک ماشین بخرم، نمیتونم.
  هیچ کشوری توی دنیا پیدا نمیکنی که اینطور دل مردمش خون باشه.
  لعنت دنیا بر شما و خانواده تان

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یه نفر توی این مملکت از این خون خوار ها راضی نیست.
  یه دقت به پیام های ملت بندارزید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کشوری که با غرب در بیفته مردمش باید در فقر و فلاکت بیفتن و دوستی با کشورهای کمونیست مثل چین و روسیه مساوی با گرسنگی

دیگر رسانه‌ها