• صفحه اصلی
  • خودرو
  • چرا خودروهای صفر بیشتر خراب می شوند؟ / افشاگری پلیس از تخلف جدید خودروسازان
دیدگاه : ۰
صنعت خودروسازی همچنان می لنگد؛

چرا خودروهای صفر بیشتر خراب می شوند؟ / افشاگری پلیس از تخلف جدید خودروسازان

مراجعه خودروهای صفر و کم کارکرد داخلی به تعمیرگاه ها افزایش داشته است. این موضوعی است که رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران می گوید و از کیفیت پایین قطعات خودروهای صفر کیلومتر انتقاد می‌کند. هرچند رییس انجمن قطعه سازان همگن این ادعا را تکذیب می کند. البته رییس پلیس راهور ناجا هم از موارد دیگری از تخلفات خودروسازان پرده برداری کرده است.

اقتصادآنلاین - پریسا شاکری؛ تعمیرگاه های خودرو می گویند مراجعه خودروهای صفر و کم کارکرد داخلی به تعمیرگاه ها زیاد شده است. یکی از آنها که خود را بخشی معرفی می کند به اقتصاد آنلاین می گوید: سیم کشی پراید را روی سمند پیاده کرده اند و صفحه کلاچ کوییک گیر نمی آید. همه این موارد باعث شده است که خودروهای صفر و نو زودتر دچار مشکل شوند و به تعمیرگاه برسند.

تعمیرکار دیگری که در یکی از نمایندگی های خدمات پس از فروش یکی از خودروسازان فعالیت می کند، به اقتصاد آنلاین توضیح می دهد: باتری های آبی را که تقریبا منسوخ شده به جای باتری اتمی روی بسیاری از خودروهای جدید به کار انداخته اند و قطعاتی که در خودروهای جدید استفاده می کنند، کم کیفیت ترین قطعات ممکن است و خودرو را به سرعت دچار مشکل می کند.

یکی از رانندگان هم که خودروی تحویل ۱۴۰۰ خود را به تعمیرگاه آورده است توضیح می دهد که با ۳ هزار کیلومتر کارکرد خودرو، تعمیرکار به او گفته است که کاسه نمد و یاتاقان خودرو معیوب شده و کار به تعمیرات پرهزینه موتور کشیده است.

محمدرضا نجفی منش، رییس انجمن قطعه سازان همگن خودرو اما این ادعاها را رد می کند و به اقتصاد آنلاین توضیح می دهد: کیفیت قطعات خودرو به هیچ عنوان پایین تر نیامده است و قطعه سازان و خودروسازان از استانداردهای مشخصی پیروی می کنند و تولید بر مبنای این استانداردها انجام می شود.

او ادامه می دهد: شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران هم ناظر بر کیفیت قطعات تولیدی و مصرفی در کمپانی های خودروسازی است و ممکن است مشکل پیش آمده برای برخی خودروهای صفر و نو موردی باشد که این موارد قابل پیگیری است و خودردسازان با استفاده از گارانتی خودرو آن را به رایگان رفع می کنند.

علیرضا نیک آیین، رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران اما ادعای نجفی منش را رد می کند و به اقتصاد آنلاین می گوید: بعد از تشدید تحریمها، مراجعه خودروهای صفر و کم کارکرد خودروسازان داخلی به تعمیرگاه ها افزایش داشته است و متاسفانه کم کیفیت ترین قطعات ممکن در این خودروها مونتاژ شده است.

او ادامه می دهد: بسیاری از قطعات به کار رفته در خودروهای جدید حتی قطعات ایرانی ساخت داخل هم نیستند بلکه قطعات درجه سه و چهار چینی هستند که با ارزان ترین قیمت ممکن در بازار جهانی موجود است.

نیک آیین تاکید می کند: وقتی زیان بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای خودروسازان ثبت شده و دخالت های دولت در این صنعت موجب چنین وضعیتی برای صنعت خودروسازی شده، طبیعی است که خودروساز برای کاهش هزینه و زیان خود به سمت نازل ترین و بی کیفیت ترین قطعات خودرو می رود و متاسفانه از هر دو سمت یعنی هم خرید خودرو با قیمت گزاف و هم هزینه تعمیر خودرو با بهای گزاف، مصرف کننده متضرر اصلی می شود.

البته ماجرا به همین جا ختم نمی شود و حالا کیفیت پایین خودروهای داخلی صدای پلیس را هم درآورده است.

 در دی ماه امسال حدود ۶۰ خودرو در محور رامهرمز_ بهبهان با یکدیگر تصادف کردند و بنا به گزارش پلیس ایربگ هیچ یک از این خودروها باز نشد. 

هرچند که خودروسازان تلاش کردند با روش های مختلف این موضوع را توجیه کنند اما پلیس زیر بار نرفت و اعلام کرد که گزارش های کارشناسی تصادف از قصور خودروسازان حکایت دارد.

حالا کمال هادیان فر، رییس پلیس راهور ناجا در گفتگویی که با همشهری داشته است دوباره بر کیفیت پایین خودروهای داخلی تاکید کرده و گفته است پرونده قطوری علیه خودروسازان در اختیار دارد که می تواند سهم آنها را در تصادفات محرز کرده و محکوم شان کند.

او همچنین افشاگری دیگری از وضعیت کیفیت تولید خودروهای داخلی داشته و توضیح داده است: آتش گرفتن خودرو خیلی بحث جدی در تصادفات است. خودرو در حالتی آتش می‌ گیرد که داخلش ۱۰ کیلوگرم تی‌ان‌تی گذاشته باشیم، اما در خودروی داخلی ماشین‌ها آتش می‌ گیرند و منفجر می‌ شوند؛ چرا؟ چون باک بنزین ناایمن است. همه می‌دانند که در همه خودروهای دنیا باک وجود دارد، اما هیچ وقت عامل انفجار نمی‌ شود. اما چرا در ماشین‌های داخلی ما باک منفجر می‌ شود؟ چون در قطر آلیاژ باک دست برده‌ اند و آن را کاهش داده‌اند یا حتی در مواردی پلتفرم را تغییر داده‌ اند.

با تمام این اوصاف دولت در سالهای گذشته راضی نشده که از دخالت بی حد و حصر خود در صنعت خودروسازی کم کند و خودروسازان داخلی را ملزم به تولید خودروی باکیفیت نماید. 

هرچند که رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت مدعی است که برنامه هایی برای ارتقا صنعت خودروسازی در سال آینده در دستور کار دارد اما گویا نمایندگان مجلس چندان هم به وعده های او خوش بین نیستند و امروز طرح استیضاح فاطمی امین به مجلس رفته است.

البته در دولت حسن روحانی هم، رضا رحمانی با بهانه ضعف صنعت خودروسازی از وزارت صنعت برکنار شد اما در وضعیت صنعت خودرو تغییر چندانی حاصل نشد.

این مطلب برایم مفید است
۱۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها