دیدگاه : ۰
اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت پژو پارس در بازار چند؟ (بهمن ماه)

قیمت پژو پارس در روز دوشنبه چهار بهمن ماه ۱۴۰۰ شرایط آرامی را سپری می‌کند و نوسان قابل توجهی در نمودار قیمت این سدان پرفروش ایران خودرو دیده نمی‌شود. در حال حاضر بازار به نتیجه مذاکرات و رفع تحریم‌ها چشم دوخته و به نظر می‌رسد این ثبات شکننده فعلا ادامه داشته باشد. به هر صورت اگر خواهان دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت روز پژو پارس هستید، بهتر است ادامه خبر را مطالعه کنید.

اقتصادآنلاین - محسن بهرامی؛ قیمت پژو پارس یا به قولی پژو پرشیا در روز دوشنبه چهار بهمن ماه ۱۴۰۰ وضعیت نسبتا باثباتی دارد و اکثر مدل‌های پژو پارس روز آرامی را از نظر نوسان قیمتی سپری کرده‌اند.

بر این اساس قیمت پژو پارس اتوماتیک مدل ۹۸ در روز ۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ معادل ۴۰۰ میلیون برآورد شده که حکایت از عدم نوسان نسبت به هفته گذشته دارد؛ قیمت پارس اتوماتیک مدل ۹۹ هم در مدت مشابه روی رقم ۴۲۰ میلیون تومان حفظ شده است. سایر مدل‌های پژو پرشیا هم تغییر قیمت قابل ذکری در مقایسه با روزهای قبل نداشته‌اند. امیدواریم با روند مثبتی که بازار ارز طی این روزها با آن مواجه شده است، بتدریج شاهد کاهش حباب و واقعی شدن قیمت خودرو به ویژه قیمت پژو پارس در بازار آزاد باشیم.

شاید بهتر باشد بدانید که پژو پارس یا پرشیا حدود ۲۱ سال قبل از روی سدان پژو ۴۰۶ طراحی شد تا به عنوان نمونه فیس لیفت و البته لوکس‌تر پژو ۴۰۵ به بازار راه پیدا کند. این خودرو اکنون در ایران دارای نسخه‌های متعددی است که قیمت‌های متفاوتی هم دارند. از جمله نسخه‌های پژو پارس که هنوز روی خط تولید حضور دارند، باید به پژو پارس سال (ساده) با موتور هشت سوپاپ ۱۸۰۰ xu۷، پارس tu۵ یا LX مجهز به موتور ۱.۶ لیتری شانزده سوپاپ و پارس اتوماتیک با پیشرانه tu۵ و گیربکس چهار دنده خودکار، اشاره کرد. البته ظاهرا فعلا پژو پارس اتوماتیک از لیست محصولات ایران خودرو برای سال ۱۴۰۰ کنار رفته و باید دید که آیا سال آینده این خودرو با مدل ۱۴۰۱ روانه بازار می‌شود و یا اینکه جای خود را به تولیدات جدیدتر خواهد داد.

پژو پارس ساده ارزان‌ترین عضو خانواده پرشیا محسوب می‌شود و آخرین قیمت مدل ۱۴۰۰ آن در بازار برابر ۲۷۵ میلیون تومان اعلام شده است. پژو پارس اتوماتیک هم لوکس‌ترین نسخه این خانواده بوده و همانطور که اشاره شد، قیمت مدل ۹۹ آن برابر ۴۲۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.

جدول زیر قیمت انواع پژو پارس طی روز دوشنبه چهار بهمن ۱۴۰۰ را به آگاهی می‌رساند. لازم به تاکید است که گرچه قیمت‌های مندرج در جدول به وسیله کارشناسان و از منابع معتبر تهیه شده‌اند، اما به دلیل شرایط خاص بازار ایران، احتمال نوسان قیمت‌ها همواره وجود خواهد داشت.

جدول قیمت پژو پارس در بازار (۴ بهمن ۱۴۰۰)

نوع خودرو

مدل

کارکرد

قیمت (تومان)

پژو پارس سال بنزینی

۱۴۰۰

صفر کیلومتر

۲۷۵ میلیون

پژو پارس ساده

۱۳۹۹

صفر کیلومتر

۲۶۴ میلیون

پژو پارس دوگانه سوز

۱۴۰۰

صفر کیلومتر

۳۵۰ میلیون

پژو پارس LX رینگ آلومینیومی

۱۳۹۹

صفر کیلومتر

۳۲۰ میلیون

پژو پارس LX

۱۴۰۰

صفر کیلومتر

۳۳۵ میلیون

پژو پارس اتوماتیک

۱۳۹۹

صفر کیلومتر

۴۲۰ میلیون

پژو پارس اتوماتیک

۱۳۹۸

صفر کیلومتر

۴۰۰ میلیون

منبع قیمت: باما

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
۹ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها