کد خبر 575020

یک سفارش ۱۰۰هزار تایی ارزش تسلا را چقدر بالا برد؟

ثبت یک سفارش خرید برای ۱۰۰هزار خودروی تسلا از سوی یک موسسه باعث شد تا ارزش این شرکت خودروسازی به میزان قابل توجهی بالا رود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اخیرا شرکت اجاره دهنده خودروی هرتز، برای خرید صد هزار دستگاه خودروی تسلا ثبت سفارش کرده و این مساله باعث شده تا ارزش شرکت خودروسازی تسلا 15 درصد رشد کند.

بر اساس گزارش راشا تودی، در معاملات شب گذشته برای نخستین بار در تاریخ تسلا ارزش این شرکت خودروسازی از مرز یک تریلیون دلار عبور کرد و به 1.45 میلیارد دلار رسید. تا پایان روز معاملاتی ارزش تسلا حتی تا 1.13 تریلیون دلار هم بالا رفت.

از آنجا که ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان 22.4 درصد سهام تسلا را در اختیار دارد، ارزش خالص دارایی‌های وی نیز تا 253.5 میلیارد دلار بالا رفت.

در ماه سپتامبر بود که ارزش دارایی‌های ماسک از 200 میلیارد دلار عبور کرد و وی توانست جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون را پشت سر بگذارد. حتی تا پیش از معاملات دیروز فاصله ثروت ماسک و بزوس 55 میلیارد دلار بود و حالا به نزدیک 88 میلیارد دلار رسیده است.

طی دو هفته گذشته بسیاری از سهامداران تلاش کردند تا آنجا که می‌توانند سهام تسلا بخرند و همین مسأله باعث شد تا شاهد رشد بیشتر سهام تسلا در وال استریت باشیم.

ارزش سفارش صد هزار خودرویی شرکت هرتز به تسلا 4.2 میلیارد دلار برآورد می‌شود، اما توانسته ارزش بازار این خودروساز آمریکایی را چند صد میلیارد دلار بالا ببرد.

ارسال نظر