کد خبر 574782

ام وی ام ایکس ۲۲ پرو با قلبی کوچک اما توانمند

وقتی در مورد توان ، طراحی و امکانات یک خودرو سخن گفته می‌شود باید در حد قیمت و سگمنت آن خودرو صحبت کرد. یکی از خودروهای پر طرفدار در بازار ایران ام وی ام ایکس ۲۲ است که در طول ۴ سال گذشته بیش از ۵۰.۰۰۰ دستگاه از آن تولید و به فروش رفته است .

به گزارش اقتصادآنلاین؛ ایکس ۲۲ یک مینی کراس زیبا و اقتصادی است که همواره در بازار جایگاه ویژه خود را دارد. ایکس ۲۲ نسل قبل، از یک قلب تپنده ۱.۵ لیتری برخوردار بود اما حال شرکت سازنده سنت شکنی کرده و مانند سازندگان بزرگ و مطرح امروزی از یک موتور توربو ۱.۰ لیتری استفاده کرده است . در کنار تغییرات ظاهری در جلو به همراه تغییر کلی داخلی، آپشن های جدیدی چون اتوهلد ، ترمز پارک برقی و فرمان برقی و مانیتور ۹ اینچی به این خودرو اضافه شده است.

اما چرا خودروسازان بزرگ و مطرح به دنبال موتورهای کوچک و کم مصرف میروند ؟

این روزها شرکت هایی چون بی ام و، تویوتا ، رنو، فولکس واگن ، سیتروئن و.... بسیاری از خودروسازان با تکنولوژی بالا از موتورهای کم حجم استفاده می‌کنند و به نوعی حرکت جدیدی در صنعت خودروسازی به وجود آمده، موتورهای سبک باعث کاهش وزن خودرو و چابکی آن می‌شود و همچنین مصرف سوخت را پائین می آورد و آلایندگی را کاهش می‌دهد. پس به نوعی با انتخاب این گونه خودروها مخصوصا در ایران که خودروهای برقی وجود ندارد و عملا با ممنوعیت واردات خودروهای هیبریدی نیز وجود ندارد به نوعی به محیط زیست احترام می‌گذارید و نشان می‌دهید به عنوان یک شهروند مسئول نقشی سازنده در کاهش آلودگی هوا دارید . 

قلب کوچک ایکس ۲۲ پرو ، با توان می‌تپد 

خوب میهمان جدید ما اخیرا توسط رسانه ها و برخی مشتریان مورد تست قرار گرفت و در سطح خود عملکرد رضایت بخشی داشت. موتور کوچک آن ۱۰۲ اسب بخار در کنار گشتاوز ۱۵۰ نیوتن در متر ایجاد کرد و کشش و شتاب آن نیز در سطح یک مینی کراس شهری مناسب بود، این موتور نیز به مانند سایر برادران بزرگ تر از تکنولوژی AVL استفاده می‌کند که قطعا تجربه نشان داده موتورهایی بادوام و با بازده مناسب است. 

ایکس ۲۲ پرو می‌تواند برای استفاده شهری گزینه‌ی مناسبی باشد. کوچولویی خوش قامت و دوستدار محیط زیست، کم اشتها اما کاربردی، قطعا در کنار طراحی و امکانات مناسب می‌تواند توجه بسیاری را به سمت خود جلب کند . از ایکس ۲۲ پرو باید انتظار یک کراس اوور اقتصادی را به لحاظ توان و حرکت داشته باشید. اگر منصفانه و در حد قیمت و سگمنت آن مقایسه کنید، شما صاحب یک خودروی امروزی هستید. از اسم ۱ لیتری نترسید دنیا عوض شده و حالا کوچولوهای ۱لیتری عملکردی بهتر نسبت به موتورهای حجیم قبلی دارند و اینجاست که باید به تکنولوژی ایمان آورد .

ارسال نظر