کد خبر 516223

سورنتو جدید: هیبریدی با ظاهری متفاوت +عکس

این خودرو با هر بار شارژ الکتریکی قادر خواهد بود تا مسافتی معادل ۳۵مایل را بپیماید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سورنتو به عنوان بزرگ ترین خودرو از خانواده کیا هم قرار است از این به بعد به صورت هیبریدی تولید شود. این خودرو که برای هفت سرنشین طراحی شده است از یک موتور توربوشارژ ۱.۶ لیتری بنزینی به همراه یک باتری ۱۳.۸ کیلووات بر ساعت بهره خواهد برد و با هر بار شارژ الکتریکی قادر خواهد بود تا مسافتی معادل ۳۵ مایل را بپیماید.

با وجود توان ۲۶۱ اسب بخاری، این خودرو به ازای هر یک کیلومتر پیمایش تنها ۳۸ گرم کربن دی اکسید تولید خواهد کرد و از این نظر می توان آن را جز خودروهای دوستدار محیط زیست به حساب آورد. به همین دلیل خریداران این خودرو در کشورهای اروپایی از تخفیف ۱۱ درصدی مالیاتی برخوردار می شوند.

سورنتو

در سری جدید از لاستیک‌های پهن تر و چراغ های LED جدیدتر استفاده شده است. خودرو در بخش داخلی خود مجهز به یک صفحه نمایشگر مرکزی ۱۰.۲۵ اینچی خواهد بود هم چنین به وجود تعبیه باتری برای شارژ خودرو، هنوز فضای زیادی برای استفاده توسط سرنشینان وجود دارد که این مساله به ویژه در مسافرت های طولانی تر این خودرو را به یک گزینه ایده آل برای خریداران تبدیل می کند.

با وجود به کارگیری سیستم تعلیق سری قبلی، سورنتو ۲۰۲۱ کماکان خودروی بسیار ساکتی خواهد بود و سرنشینان سر و صدا و لرزه های کمی را حس خواهند کرد.

سورنتو

سایر مشخصات فنی

حجم موتور: ۱۵۹۸ سی سی

گیربکس: شش سرعته اتومات

دور موتور: ۵۵۰۰  دور در دقیقه

قیمت پایه: ۴۵ هزار پوند

مدت زمان لازم برای رسیدن از سرعت صفر کیلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۸.۴ ثانیه

توان خودرو در حالت استفاده از بنزین: ۲۶۱ اسب بخار

توان خودرو در حالت استفاده از باتری برقی: ۹۰ اسب بخار

حداکثر سرعت: ۱۱۹ مایل بر ساعت ( حدود ۱۹۱ کیلومتر بر ساعت)

ارسال نظر