کد خبر 514823

رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو مطرح کرد؛

بازار داغ روغن موتورهای تقلبی

علیرضا نیک آئین گفت: به دلیل گرانی روغن موتور اصل، بازار روغن های تقلبی داغ شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا نیک آئین، رییس اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران ،  با تاکید بر اینکه در بازار،  روغن های تقلبی به وفور پیدا می شود، گفت: متاسفانه این روزها به دلیل گرانی روغن موتور بیشتر افراد به دنبال روغن موتورهای ارزان هستند و از این رو بازار روغن های تقلبی به شدت داغ شده است. 

این مقام مسئول با بیان اینکه به حدی تمیز و دقیق روغن‌های تقلبی و دیگر قطعات بسته بندی و به بازار مصرف عرضه می‌شود که به هیچ وجه برای فروشنده، خریدار و تعمیرکار قابل تشخیص نیست، ادامه داد: روغن موتور اصل گران شده، از طرفی برخی سوء استفاده گران، روغن سوخته و استفاده شده را  بازیافت می کنند، در قالب جدید می ریزند و مجدد آن را به اسم نو به مشتری می فروشند، این روغن بسیار به سیستم خودرو ضرر وارد می کند و باعث می شود موتور و گیربکس کلا از بین برود.

رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با اشاره به علت گرانی روغن موتور در چند ماه گذشته، تشریح کرد: به دلیل اینکه در ترکیب روغن موتور ، از موادی خارجی استفاده می شود، در نتیجه با افزایش نرخ دلار، قیمت این کالا نیز متاثر از گرانی دلار، افزایش می یابد اما اکنون مدتی است که افزایش نیافته است.

 رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران گفت: متاسفانه مصرف لوازم یدکی و روغن‌های تقلبی هزینه‌های سنگینی روی دست صاحبان وسائط نقلیه می‌گذارد. برای تشخیص لوازم یدکی خودرو و همینطور روغن موتور‌های اصلی از تقلبی باید سیستم کد رهگیری در کشور ایجاد شود و در ضمن فروشندگان این کالا از مبادی اصلی خرید کنند تا بتوان بساط این نوع روغن‌ها و قطعات را از بازار برچید.

او با تاکید بر اینکه اگر شرکت های روغن سازی، نیاز بازار را تامین کنند روغن های تقلبی کاهش می یابد، گفت: باید روغن موتور به قیمت متعادل برسد و از طرفی این کالا در بازار به خوبی وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۵ ۱

  یکی دوتا از اینایی که روغن تقلبی تولید می کنند رو توی همون روغشون سرخ کنید ببینیم کسی جرات داره تولید کنه ؟!!!! ولی برخورد ساده ای میشه نتیجه میشه این !!

 • محمد حسین سنگتراش
  ۲ ۰

  تو کشوری زندگی میکنیم که به هیچ چی و هیچ کس نمیشه اعتماد کرد و قانون و برخورد درست و حسابی با متخلف صورت نمیگیرد دعا کنید خداوند نظر لطفی کند و ما را از شر بی قانونی و بیخیالی در برخورد با متخلف نجات دهد

 • علی
  ۲ ۰

  روغن موتور و هر وسیله یدکی دیگه باید کد رهگیری داشته باشه به طوری که امکان تقلب در این کد وجود نداشته باشد
  کد به صورت برچسب نباشد و مستقیما بر بری قوطی چاپ شود و بر روی آن پوشش باشد و هنگام استفاده، آن پوشش خراشیده شود. قوطی روغن به گونه ای طراحی شود که وقتی باز شود، امکان بستن مجدد آن (برای ریختن روغن تقلبی) وجود نداشته باشد. این روش، هزینه تولید را اندکی بالا می‌برد اما خیال مصرف کننده راحت است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  🤔🤔🤔🤔🤔