اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بررسی وضعیت خودروهای هیوندای و کیا در سال جدید/ زیان‌های۲۰۲۰ جبران می‌شود؟

پس از ضرر قابل توجهی که بخش خودروسازی در سال ۲۰۲۰ بر اثر شیوع ویروس کرونا تجربه کرد، شرکت‌های هیوندای و کیا اعلام کردند که در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش فروش و جبران زیان‌های خود خواهند بود.

بررسی وضعیت خودروهای هیوندای و کیا در سال جدید/ زیان‌های۲۰۲۰ جبران می‌شود؟

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، شرکت‌های هیوندای موتورز و کیا موتورز که متعلق به کره‌جنوبی بوده، روز دوشنبه پیش‌بینی کردند که فروش جهانی آنها در سال 2021، با افزایش 11.5درصدی مواجه خواهد شد و از پایین‌ترین سطح 10ساله خود که در سال 2020 داشت، بازگشت را تجربه خواهد کرد.

این دو شرکت کره‌جنوبی اعلام کردند که انتظار دارند مجموع فروش آنها در سال 2021، به 7.08میلیون دستگاه برسد و پس از یک سال ضرر که به دلیل تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی بود، روند بهبود را در پیش خواهند گرفت.

برای سال 2020، این شرکت‌ها در مجموع شاهد کاهش 13درصدی فروش جهانی خود بودند و 6.35میلیون دستگاه به فروش رساندند. این کمترین میزان فروش از سال 2010، و بسیار پایین‌تر از هدف تعیین شده، یعنی 7.54میلیون دستگاه بود.

وضعیت فروش به دلیل شیوع ویروس کرونا، ضرر قابل توجهی را متحمل شده؛ به ویژه اعمال مجموعه‌ای از محدودیت‌ها در بسیاری از کشورها در چند ماه اخیر به منظور تلاش برای جلوگیری از کووید-19، سبب بدتر شدن وضعیت شده است.

گفتنی است که پیش از این اطلاع رسانی، سهام هیوندای موتورز با 9.9درصد افزایش، به 211هزار وون رسید که بالاترین میزان آن از سال 2014 بود.

ارسال نظر

آخرین خبر ها