کد خبر 476662
رییس شورای رقابت:

خودروسازان برای افزایش قیمت در پاییز مجوز گرفتند

رییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رضا شیوا با اشاره به اینکه براساس مصوبه اردیبهشت ماه امسال در شورای رقابت، خودروسازان می‌توانند هر سه ماه یک بار براساس نرخ تورم بخشی که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود حداکثر افزایش قیمت‌ها را در محصولات اعمال نمایند، اظهار کرد: در حال حاضر ایدرو مسئول نظارت بر بخش خودرو هست و آنها از شورای رقابت خواستند تا افزایش قیمت‌ها را تأیید کند، این در حالی است که این موضوع نیازمند تأیید شورای رقابت نیست بلکه مطابق مصوبه امکان افزایش قیمت‌ها متناسب با نرخ تورم بخشی وجود دارد.

وی تاکید کرد: البته پیشنهاد شده در سه ماهه چهارم امسال متغیرهای کیفیت و بهره‌وری نیز در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو لحاظ و متناسب با آنها تصمیم‌گیری در مورد قیمت‌ها انجام شود.

رئیس شورای رقابت تاکید کرد: خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف نرخ تورم بخشی اعلامی از سوی بانک مرکزی افزایش قیمت‌ها را در محصولات خود یکباره یا در دو مرحله انجام دهند.

به گفته شیوا تعیین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو با رای 12 نفر از اعضای شورا به همراه سه ناظر انجام گرفته و این موضوع نشان می‌دهد این دستورالعمل به صورت کارشناسی تعیین شده است،  این درحالیست که برخی در تما‌س‌ با بنده اعلام می‌کنند که افزایش قیمت‌ها را لحاظ نکنید، که باید بگویم این دستورالعمل حاصل توافق کارشناسان مربوطه است و با اکثریت آرا به تصویب رسیده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  واقعا ،ظلم میکنید،تکلیف کسانی که پیش فروش برنده شدن چیه،هر سه ماه ده تا پانزده میلیون بیاد روقیمت،ازخدا بیخبرها

 • ناشناس
  ۲ ۰

  دکترخدایی بایدکسانیکه خودروثبت نامی سال۹۸ودارن وتحویلشون تاپایان سال هست مشمول گرانی نشن چون ازپارسال چندمرحله گرون شده بایدشامل خودروهای ثبتنامی سال۹۹بشه

 • T
  ۰ ۰

  واقعا چرا مجوز پایین اوردن قیمت خودروراعین افت بورس صادرنمیکنید

 • فریبرز واحدی
  ۰ ۰

  تقصیر شما نیست وقتی که فرهنگ ما ایرانی ها پایین باشه دیگه بیشتر از این انتظار نمیره. شما که تو سایه نشستید براتون مهم نیست که اونی که تو آفتاب هست داره چه بسرش میاد. واقعا دست مریزاد. باهمین فرمون برید جلو.