کد خبر 459419

خودروی چینی جدید در راه بازار خودرو +عکس

در چند وقت اخیر شاهد بوده‌ایم که با وجود تحریم‌ها، برخی خودروسازان داخلی به سمت مذاکره با برندهای چینی جایگزین رفته‌اند و سعی دارند تا با عقد قراردادهای جدید، فعالیت‌تولیدی خود را ادامه دهند. بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، پای سدان چینی جدیدی به بازار ایران باز شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اسب بخار، به تازگی عکس هایی از جانب مخاطبان اسب بخار در اختیار این رسانه قرار گرفته است. با توجه به این تصاویر، مشخص است که سدان جدیدی وارد شهرک آزمایش شده و گویا قرار است تا مجوزهای لازم برای عرضه و شماره گذاری را دریافت کند.

خودرو

خودرو

با دقت به این عکس ها، می بینیم که نشان تجاری خودرو پوشانده شده و قطعا طرف ایرانی برنامه ندارد تا پیش از قطعی شدن برنامه تولید، معرفی را برای این سدان جدید داشته باشد. با جست و جوی بیشتر در فضای وب، متوجه می شویم که این خودرو مربوط به کمپانی «سوئست» چین است. این خودروساز چینی سال های قبل در بازار ایران حضور داشته و به تولید ون مشغول بوده است. در چند ماه گذشته هم تصاویری از سایر محصولات این خودرو در جاده های کشور منتشر شد و معلوم است که سوئست برنامه عرضه کراس اوورها و سدان های جدیدی را در بازار ایران دارد. اما هنوز به صورت قطعی نمی توان گفت که کدام خودروساز ایرانی مشارکت با این نشان چینی را در پیش گرفته و فعلا برخی گمانه زنی ها در خصوص فعالیت برخی خودروسازان کرمانی با نشان سوئست مطرح شده است.

سوئست A5 به عنوان یک سدان اقتصادی در بازار چین عرضه می شود و قیمتی کمتر از ۱۲ هزار دلار را در اکثر بازارهای هدف این خودروساز شرقی دارد. A5 که در رده سدان های کلاس C قرار دارد، نمونه به روزتر سوئست V5 است و تا حدی در بحث طراحی به روزتر از قبل به حساب می آید. سوئست A5 به پیشرانه ۱٫۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است و ۱۲۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۳ نیوتن متر در اختیار راننده می گذارد. جعبه دنده A5 از نوع ۵ سرعته دستی است و می توان این سدان چینی را با جعبه دنده CVT اتوماتیک هم سفارش گذاری کرد.

دو کیسه هوا، سانروف، کروز کنترل، تریم داخلی چرم مصنوعی، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، استارت دکمه ای، سیستم کنترل پایداری، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، چراغ روشنایی روز، سنسور نور و باران، تهویه اتوماتیک، جلو آمپر دیجیتال، آینه های تاشو برقی، سنسور باد لاستیک و… در سوئست A5 دیده می شود.

خودرو

خودرو

خودرو

خودرو

 

09

خودرو

خودرو 1

خودرو 1

خودرو 1

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری