کد خبر 447967

قائم مقام سایپا گفت: در نظام قیمت‌گذاری خودرو شاهد تحول خواهیم بود به گونه‌ای که با منطقی شدن قیمت‌ها شرکت‌های خودروسازی از حاشیه زیان خارج می‌شوند.

حجم ویدیو: 31.23M | مدت زمان ویدیو: 00:01:40
ارسال نظر

 • مینا
  ۱ ۱

  من تیبا 2 رو خیلی دوس دارم و در اولین فرصت یکی میخرم سایپا کی ثبت نام میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • امین نیرومنش
  ۱ ۱

  علت زیان شرکتهای خودرو سازی نه در قمیت گذاری محصولات بلکه در عدم توانایی رقابت است. در واقع اگر تعرفه های و موانع گمرکی و غیر گمرکی (مانند مجوزات ورود از سوی وزارت صنعت و معدن) برداشته شود در واقعیت این شرکتها هیچ ظرفتیی برای رقابت بین المللی ندارند و این خبر تنها به معنی افزایش جدی حاشیه قیمتی و اشتباه بودن رانت توزیع 1200 میلیارد تومان از طریق قرعه کشی بین مردم است. بگذارید اینطور عرض کنم: یک خودرو ساز کره ای یا ژاپنی و یا چینی بدون در نظر گرفتن هزینه های ورود و پلاک گذاری و تنها بر اساس هزینه حمل و سود منطقی کارگزار، از حدود متوسط 12 هزار دلار فراتر نمیرود. با دلار حدود 20 هزار تومانی میشود 240 میلیون تومان. اگر ی نفر بین یک تویوتا و یا یک خودرو یهیوندایی و یکی از خودرو های داخلی با قیمت مشابه مخیر شود واقعا کدام را انتخاب میکند ؟!

 • کسرا
  ۱ ۰

  چرا قیمت تولید خودروهای بنز هیوندا تویوتا و ... از خودروهای داخلی ما کمتره!!؟ هر وقت واردات خودرو با گمرک صفر ازاد شد و تولید خودرو در کشور از انحصار خارج شد شما هر قیمتی که خواستید بذارید.

 • اصغر
  ۰ ۰

  خداوکیل بعداز چند سال کار 40ملیون جمع کردم که بخاطر رفت امد بچهام ماشین بخرم خونمون تو روستاست ولی الان با این پول اصلا نمیشه اسم ماشین رو برد این انصافه

 • قوری
  ۰ ۱

  سلام

پربازدیدترین ویدیو ها