کد خبر 447967

قائم مقام سایپا گفت: در نظام قیمت‌گذاری خودرو شاهد تحول خواهیم بود به گونه‌ای که با منطقی شدن قیمت‌ها شرکت‌های خودروسازی از حاشیه زیان خارج می‌شوند.

حجم ویدیو: 31.23M | مدت زمان ویدیو: 00:01:40
ارسال نظر

 • مینا
  ۰ ۱

  من تیبا 2 رو خیلی دوس دارم و در اولین فرصت یکی میخرم سایپا کی ثبت نام میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • امین نیرومنش
  ۱ ۱

  علت زیان شرکتهای خودرو سازی نه در قمیت گذاری محصولات بلکه در عدم توانایی رقابت است. در واقع اگر تعرفه های و موانع گمرکی و غیر گمرکی (مانند مجوزات ورود از سوی وزارت صنعت و معدن) برداشته شود در واقعیت این شرکتها هیچ ظرفتیی برای رقابت بین المللی ندارند و این خبر تنها به معنی افزایش جدی حاشیه قیمتی و اشتباه بودن رانت توزیع 1200 میلیارد تومان از طریق قرعه کشی بین مردم است. بگذارید اینطور عرض کنم: یک خودرو ساز کره ای یا ژاپنی و یا چینی بدون در نظر گرفتن هزینه های ورود و پلاک گذاری و تنها بر اساس هزینه حمل و سود منطقی کارگزار، از حدود متوسط 12 هزار دلار فراتر نمیرود. با دلار حدود 20 هزار تومانی میشود 240 میلیون تومان. اگر ی نفر بین یک تویوتا و یا یک خودرو یهیوندایی و یکی از خودرو های داخلی با قیمت مشابه مخیر شود واقعا کدام را انتخاب میکند ؟!

 • کسرا
  ۱ ۰

  چرا قیمت تولید خودروهای بنز هیوندا تویوتا و ... از خودروهای داخلی ما کمتره!!؟ هر وقت واردات خودرو با گمرک صفر ازاد شد و تولید خودرو در کشور از انحصار خارج شد شما هر قیمتی که خواستید بذارید.

پربازدیدترین ویدیو ها