{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438969

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گروه خودروسازی سایپا برای پایان دادن به مشکل تعهدات خود درخصوص محصولات برلیانس، پیشنهاد جدیدی را در قالب طرح تبدیلی ارائه کرده که سود ۶۷۰درصدی را برای مشتریان به همراه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در طرح تبدیل جدید سایپا که چهارمین فراخوان سایپا برای تعیین تکلیف تعهدات معوق این خودروساز به شمار می آید، به خریداران محصولات برلیانس پیشنهاد شده است که محصول تحریمی و غیرقابل تولید خریداری شده برلیانس را به محصولات در حال تولید این گروه خودروسازی تبدیل کنند.

قیمت در نظر گرفته شده برای محصولات پیشنهادی سایپا به همراه سود مشارکت و جریمه تاخیر در تحویل خودروها به گونه‌ای است که مشتریان در برابر وجه اولیه پرداختی خود در سال97 حدود 670درصد سود به دست می آورند.

پیشنهاد سایپا برای خریداران برلیانس

در این طرح به مشتریانی که خودروهای برلیانس با دنده اتوماتیک ثبت نام کرده‌اند پیشنهاد شده تا به جای محصول تحریمی برلیانس، سه دستگاه خودرو کوئیک.آر در حال تولید سایپا را تحویل بگیرند. دو دستگاه از این خودروها به قیمت تیرماه97 و یک دستگاه به قیمت روز کارخانه محاسبه خواهد شد.

پیشنهاد سایپا برای مشتریانی که محصولات برلیانس با گیربکس دنده ای را ثبت نام کرده اند نیز دو دستگاه خودرو کوئیک.آر است که یک دستگاه به قیمت تیر97 و یک دستگاه به قیمت روز کارخانه محاسبه خواهد شد.

علاوه بر این طرح های تبدیلی، سایپا پیشنهاد دیگری هم برای مشتریان محصولات برلیانس دارد که براساس آن در صورت انصراف از خرید برلیانس، سود 45درصدی از زمان ثبت نام اولیه خودرو دریافت می‌کنند و امکان ثبت‌نام فروش فوری یک دستگاه خودرو کوئیک.آر تولید پارس خودرو با قیمت تیرماه 97 نیز برای آن‌ها فراهم می شود.

گفتنی است مدیران وقت گروه خودروسازی سایپا در سال97 و با وجود نشانه هایی مبنی بر بازگشت تحریم ها و قطع همکاری شرکای خارجی، بدون تامین قطعات مورد نیاز اقدام به پیش فروش 53 هزار دستگاه محصولات برلیانس چین کردند که پس از دور تازه تحریم‌ها، خط تولید این محصولات متوقف شد و انجام این تعهدات به تعویق افتاد.

واقعیت این است که توقف تولید محصولات برلیانس به واسطه تحریم‌های ظالمانه و بدعهدی شرکای خارجی بوده و گروه خودروسازی سایپا راهی برای تامین خودروهای ثبت نامی ندارد.

از این رو، در یک سال اخیر طرح‌های پیشنهادی جذابی برای تامین نظر مشتریان انجام داده که باعث تعیین تکلیف تعدادی زیادی از قراردادها شده و امید می‌رود فراخوان چهارم نیز با استقبال روبرو و پرونده این تعهدات برای همیشه بسته شود.

ارسال نظر

  • ساحرمسعود پور
    ۰ ۰

    ریدید وموندید توش آخه این چه وضع تولید خودروهست باید کلا تعطیلش کود صنعت خودرو براساس بازار آزاد باید بشه وتمام نیروهاتون راآموزش بدید برای تعمیزا وخدمات پس از فروش خودروهای وارداتی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری