کد خبر 438775

دو پیشنهاد جدید سایپا به خریداران رنو و برلیانس با ۶۷۰درصد سود

گروه خودروسازی سایپا برای پایان دادن به مشکل تعهدات خود درخصوص محصولات رنو و برلیانس، پیشنهاد جدیدی را در قالب طرح تبدیلی ارائه کرده که سود ۶۷۰درصدی را برای مشتریان به همراه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در طرح تبدیل جدید سایپا که چهارمین فراخوان سایپا برای تعیین تکلیف تعهدات معوق این خودروساز به شمار می آید، به خریداران محصولات رنو و برلیانس پیشنهاد شده است که محصول تحریمی و غیرقابل تولید خریداری شده را به محصولات در حال تولید این گروه خودروسازی تبدیل کنند.

قیمت در نظر گرفته شده برای محصولات پیشنهادی سایپا به همراه سود مشارکت و جریمه تاخیر در تحویل خودروها به گونه ای است که مشتریان در برابر وجه اولیه پرداختی خود در سال97 حدود 670درصد سود به دست می آورند.

پیشنهاد اول سایپا برای مشتریان محصولات برلیانس است. در این طرح به مشتریانی که خودروهای برلیانس با دنده اتوماتیک ثبت نام کرده اند پیشنهاد شده تا بجای محصول تحریمی قبل، سه دستگاه خودرو کوئیک.آر در حال تولید سایپا را تحویل بگیرند. دو دستگاه از این خودروها به قیمت تیرماه97 و یک دستگاه به قیمت روز کارخانه محاسبه خواهد شد.

پیشنهاد سایپا برای مشتریانی که محصولات برلیانس با گیربکس دنده ای را ثبت نام کرده اند نیز دو دستگاه خودرو کوئیک.آر است که یک دستگاه به قیمت تیر97 و یک دستگاه به قیمت روز کارخانه محاسبه خواهد شد.

سایپا همچنین با ارسال بخشنامه ای به نمایندگی های مجاز خود در سراسر کشور اعلام کرده است که با توجه به مشکلات تامین و تولید محصولات گروه رنو چهارمین فراخوان پیشنهادی برای انجام تعهدات این گروه خودروسازی را اجرا کنند.

در این بخشنامه ابتدا به اعطای امتیاز "حق تقدم ثبت نام" اشاره شده و آمده است که شرکت پارس خودرو متعهد می شود که در صورت ورود محصولات رنو به کشور تا پایان سال جاری، حق تقدم ثبت نام را برای مشتریان قبلی محفوظ داشته و آنان را در اولویت ثبت نام قرار می دهد.

علاوه بر این، سایپا پیشنهاد داده است که خریداران ساندرو و ساندرو استپ.وی با گیربکس اتوماتیک به جای این خودروها، سه دستگاه کوییک.آر به قیمت تیرماه97 دریافت کنند. این پیشنهاد برای کسانی که ساندرو و ساندرو استپ.وی دنده ای ثبت نام کرده اند، دو دستگاه کوییک.آر با قیمت تیرماه97 است.

سایپا به مشتریانی که پیش تر خودرو تندر و پارس تندر را نیز ثبت نام کرده و به دلیل بدعهدی شریک فرانسوی خودرو خود را تحویل نگرفته اند پیشنهاد داده تا به جای این محصولات، دو دستگاه خودرو کوییک.آر، یکی به قیمت تیرماه97 و دیگری به قیمت روز کارخانه دریافت نمایند.

علاوه بر این طرح های تبدیلی، سایپا پیشنهاد دیگری هم برای مشتریان محصولات رنو و برلیانس دارد که براساس آن و در صورت انصراف از خرید خودرو تحریمی، سود 45درصدی از زمان ثبت نام اولیه خودرو دریافت می کنند و امکان ثبت نام فروش فوری یک دستگاه خودرو کوئیک.آر تولید پارس خودرو با قیمت تیرماه 97 نیز برای آنان فراهم می شود.

گفتنی است مدیران وقت گروه خودروسازی سایپا در سال97 و با وجود نشانه هایی مبنی بر بازگشت تحریم ها و قطع همکاری شرکای خارجی، بدون تامین قطعات مورد نیاز، اقدام به پیش فروش 53 هزار دستگاه محصولات رنو فرانسه و برلیانس چین کردند که پس از دورتازه تحریم ها، خط تولید این محصولات متوقف شد و انجام این تعهدات به تعویق افتاد.

واقعیت این است که توقف تولید محصولات رنو و برلیانس به واسطه تحریم های ظالمانه و بدعهدی شرکای خارجی بوده و گروه خودروسازی سایپا راهی برای تامین خودروهای ثبت نامی ندارد. از این رو، در یک سال اخیر طرح های پیشنهادی جذابی برای تامین نظر مشتریان انجام داده که باعث تعیین تکلیف تعدادی زیادی از قراردادها شده و امید می رود فراخوان چهارم نیز با استقبال روبرو و پرونده این تعهدات برای همیشه بسته شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عوام
  ۱۶ ۷

  والا اگر‌واقعا اینکارو بکننو زودتحویل مردم بدن بدنیست

 • علی اجدادی
  ۲۳ ۱۸

  با سلام
  مسئولین محترم سایپا بجای خودرو به مشتریان سهام سایپا یا پارس خودرو به قیمت روز تحویل بدن تا ما هم در شرایط تحریمای ظالمانه یه کمکی بهشون کرده باشیم و بجای خودرو سهام بگیریم.

  • ناشناس
   ۱ ۰

   کاری نداره ماشین را بیرون ۳۰۰میلیونمی فروشن

  • من
   ۲ ۰

   نه خیر چرا یک طرفه باشه... واقعا اگر می‌خواهید ما رو راضی کنید اجازه واردات یک دستگاه خودرو معادل برلیانس اتومات را بدون عوارض خودرویی بدهید تا ما هم سود کرده باشیم.

 • ناشناس
  ۴۰ ۴

  خودرو ساز در حال ورشکستگی چگونه سود 670درصدی می دهد پس حتما سود آن چنانی می کند که سود ایچنینی مدهد

 • سیا
  ۴۰ ۵

  واقعا تحریم و تبعیض کار ظالمانه و خیلی زشتیه ولی نمیدونم چرا در مورد دیگر موارد زشت نیست مثل فاصله حقوق کارمندان رسمی دولت با حقوق کارگران یا مثل استخدام بی ضابطه فک و فامیلها و بچه های مسئولین در ارگانهای دولت گرفتن وامهای کلان توسط مدیران دولتی و فرزندانشان و......هزاران هزار تبعیض دیگه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همش دروغ من الان از پارسال نمیتونم ثبت نام کنم باندبازی پارتی بازی دلال خدالعنت کند

 • سید عباس
  ۰ ۰

  شرکت سایپا ماشین تیبا دوگانه سوز من چی شده قرار بود
  فروردین ماه سال 1398تحویل بده اما هنوز تحویل نداد
  الان یک سال دیرکرد داره انقدر ظلم من نکن من یه کارگر ساده هستم خواستم یه ماشین بخرم که اسنپ کار کنم تو خدا انتشار دهید. یا علی

 • مشتریان اتوخدمت سایپا
  ۰ ۰

  سلام لطفا من که 23 میلیون برای خودرو x200 تیبا و ساینا و کوییک در طرح اتوخدمت در سال 95 و96 ثبت نام کردم 700 درصد سود بدید راستی مگه خودروهای تولید داخل مگه تحریم است؟ضمنا کسی که محصولات رنو ثبت نام کرده 20 میلیون پرداختی داشته یعنی کمتر از من .چه فرقی میکنه که نه خودرو تحویل میدی نه سود 700 درصد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام،چراازدروغ می نویسن به قیمت تیر۹۷درصورتیکه قیمت کوییک اتوماتیک اونموقع ۴۲بود ولی الان میگن کوییکr
  ۴۴/۷۰۰بدون بیمه ومالیات

 • ناشناس
  ۱۶ ۹

  ما فقط برلیانس می خواهیم نه تبدیل

 • محمد
  ۰ ۰

  یا معنی جذاب رو نمیدونی یا خودتو زدی به اون راه.گرون ترین خودروه در عین حال بی کیفیت ترین خودرو ها رو در اختیار داریم.فقط اگه چند ماه عوارض گمرکی برداشته میشد و اجازه واردات خودرو آزاد میشد اونوقت می‌فهمیدی کیفیت یعنی چی.

 • علی
  ۰ ۰

  شما که زاست میگید
  ولی این خودروهای صفر کیلومتر رنو که توی بازار دادو ستد میشه رو کی تولید کرده

  حتما از یه سیاره دیگه آوردن

 • مهدی
  ۰ ۰

  اگه کسی این طرحها رو قبول کنه و سه تا ماشین رو بفروشه بخواد همون ماشین ثبت نامی رو از بازار بخره ۱۵۰ میلیون باید بزاره روی پولش اونوقت چه جوری نوشتید ...درصد سود

 • محمد
  ۲۴ ۴

  هنوز مایی رو که پارسال تبدیل کردیم رو ندادند برج ۵ پارسال قراره بهمون ساینا بدن هنوز ندادند

 • الف میم
  ۰ ۰

  آنقدر که شرکت سایپا به اعتماد عمومی و آبروی نظام ضربه وارد کرده هیچ دشمن داخلی و خارجی ضربه نزده است

 • محمد
  ۰ ۰

  با سلام
  اگه ساندرو واستپ وی ندارن این همه ساندرو واستپ وی صفر با فروش فوری از کجاست؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در زمان ثبت نام برلیانس ۳۳۰ اتوبان در سال ۹۷ قیمت ثبت نامی ۶۷.۴ میلیون تومان بود. همزمان قیمت چانگان ۷۴ میلیون تومان بود که بسیار نزدیک به آن بود. حالا سایپا چرا به جای خودروی برلیانس، یک دستگاه چانگان را به قیمت همان موقع پیشنهاد نمیدهد؟ سه دستگاه کوئیک را می خواهیم چکار کنیم؟

 • بیژن
  ۰ ۰

  قرار خودروسازان اروپا و آمریکا بیان زیردست مدیران خودروسازان ایرانی کار یادبگیرن،که چطور خودرویی که قرار ماه ها بعد تولید بشه یک سال قبل میفروشن

 • Mahan
  ۰ ۰

  کودوم ماشین.ما پارسال به ساینا تبدیل کردیم تکمیل وجه هم کردیم هنوز ندادن.یه سری تو سایت به نام وضعیت ساینا بزنید تا متوجه شید
  سایپا نامطمئن

 • منصور
  ۰ ۰

  فقط دروغ میگن ، ماشینهای ما رو تو بازار آزاد فروختند حالا وعده سرخرمن میدن .

 • فیروزجلائی
  ۰ ۰

  سلام سوالی ک پیش میاد ضفرهای موجود دربازار تا اخر سال ۹۸ ازکجا میاداگه این پیشنهاد عادلانه بود و برای همه یکسان بود خوب بود ولی متاسفانه این پیشنهاد فقط برای اندسته ازمشتریان است ک هیچ رانتی ندارن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما که ساندرو را به سه خودرو کوئیک وساینا وتیبا تبدیل کردیم پس از گذشت شش ماه شرکت سایپا فقط یک خودرو را به ما تجویل داده چطور پس سایپا می خواهد تعهدات جدیدش را برای مردم انجام بده فقط وعده های دروغ وهر بار که مراجعه می کنیم بهانه بیماری کرونا رامی آورند

 • عبدالرضا غیایی شاملو
  ۲ ۰

  چرا مستقیمأ و درست به اندازه ای که در کشور تورم اتفاق افتاده بصورت نقدی ضرر این خریداران رو جبران نمیکنید چرا میخواهید با این سیاست مصرف کننده‌ واقعی رو هم تبدیل به دلال و واسطه برای محصولات خود کنید یک خانواده ۳ دستگاه خودرو کوییک برای چه میخواهد؟ فروش در بازار آزاد؟

 • Sam
  ۱ ۰

  چرا وقیحانه ثبت نام ۵۳ هزار دستگاه خودرویی که نداشتند رو کردند؟ و چرا وقیحانه‌تر این پیشنهاد زشت تعویض با کوییک را می‌دهند؟

 • قاسم
  ۰ ۰

  واقعا در کمال پررویی طرح گذاشتند آخه در تیر ماه کوییک آر داشته اند که قیمت داشته باشه اگه راست میگه سه تا کوییک معمولی با قیمت قدیم بده یا اگه نمی تونه از ماشینهای ایران خودرو بده

 • احمد
  ۰ ۰

  دیگه حرفی واسه گفتن باقی نمونده!
  نتیجه ی چهار دهه انحصار در تولید خودرو یعنی همین!!!

 • سید رضا سرابی
  ۰ ۰

  سلام چرا خودروهای تبدیل شده را تحویل نمیدین ؟ قرار بود یک ماهه تحویل بدین الآن شده پنج ماه . مسخره کردین مردم را ؟ دو سال برای ساندرو انتظار کشیدم تبدیل کردم دوباره باید از صفر شروع کنم ؟ شما خودتان جای من بودین چکار میکردین ؟

 • سید رضا سرابی
  ۰ ۰

  شما خواهشا اول پیشنهاد های قبلیتون را که مردم آمدن جلو بهتون اعتماد کردن جواب بدین بعد پیشنهاد جدید بدین . یه کم مرد باشین

 • موسی
  ۱ ۰

  بجای این که به فرانسوی ها نگاه کنید به داخل کسور نگاه کنید وخودروی ملی خوب تولید کنید

 • ناشناس
  ۶ ۰

  به هیچ عنوان تبدیل نکنید به خدا همین ماشین های تبدیل شده رو هم نمیدن سرموقع.فقط ماشین ثبت نامی خودمون میخوایم.

  • ناشناس
   ۰ ۱

   سلام
   آیا کسی از شکایت سایپا در دادگاه تعزیرات حکومتی نتیجه گرفته رای اول را به نفع مشتری میدهند و رای دوم را به خودروساز من به دیوان عالی شکایت رای دوم دادگاه تعزیرات حکومتی را کردم شاید بعد از عید جواب دهند

 • ناشناس
  ۷ ۰

  دوستان عزیز به هیچ عنوان تبدیل نکنید به خدا همین ماشین های تبدیل شده رو هم سر موقع نمیدن .اگه راست میگن چرا یه ماشین در حد ساندرو استپ وی با قیمت تیرماه 97 نمیدن .خواهش میکنم تبدیل نکنید.فقط ماشین ثبت نامی خودتون رو بخواهید.

 • ناشناس
  ۵ ۰

  مافقط ماشین ثبت نامی خودمون رو میخوایم نه تبدیل به هیچ عنوان.

 • غتع
  ۰ ۰

  تتلغع

 • ارش
  ۲ ۰

  سایپا تبدیل به یک شرکت ضد مشتری گردیده بنده دیگر به هیچ وجه با این شرکت بدنام و ملعوندقراردادی نخواهم لست