کد خبر 383363

در آلمان؛

رؤسای فولکس واگن به خاطر رسوایی آلایندگی دیزل متهم شدند

دادستانی برانشوایگ آلمان اعلام کرد رؤسای فولکس واگن متهم هستند عمدا اطلاعات مربوط به پیامدهای مالی رسوایی این شرکت در ۲۰۱۵ را از سهامداران آن مخفی کرده‌اند. در نتیجه قیمت سهام این خودروسازی به صورت غیر قانونی تحت تاثیر قرار گرفت.

 به گزارش راشاتودی ، دادستانی آلمان هربرت دیس مدیرعامل فولکس واگن، هننس دیتر پوچ رئیس شورای نظارت این شرکت و مارتین وینترکورن مدیرعامل سابق آن را به خاطر  سوء استفاده از بازار در ارتباط با رسوایی تقلب در آلایندگی خودروهای دیزلی تحت تعقیب قانونی قرار داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، دادستانی برانشوایگ  اعلام کرد این سه نفر متهم هستند که عمدا اطلاعات مربوط به پیامدهای مالی رسوایی این شرکت در 2015 را از سهامداران آن مخفی کرده‌اند. در نتیجه قیمت سهام این خودروسازی  به صورت غیر قانونی تحت تاثیر قرار گرفت.

این خودروساز آلمانی این اتهامات را بی اساس خواند و گفت آنها وظیفه خود را برای دادن اطلاعات به سرمایه‌گذاران انجام داده اند.

هیلترود ورنر، عضو هیئت مدیره  فولکس واگن در امور قانونی گفت:« اگر محاکمه‌ی در راه باشد، ما مطمئنیم که اتهاماتمان رد خواهد شد».

در 2015، شرکت فولکس واگن قبول کرد که  میلیون ها خودروی دیزل خود را در سراسر جهان به نرم‌افزاری مجهز کرده که می تواند تست آلایندگی هوا را  دست کاری کند.در 2016 این شرکت قبول کرد 14.7 میلیارد دلار به دولت آمریکا بپردازد. این تخلف تا حالا حدود 33.6 میلیارد دلار برای این خودروسازی هزینه داشته است.

وینترکورن، مدیرعامل سابق فولکس واگن که پس از افشای این رسوایی استعفا داد، در ماه آوریل در آلمان تحت تعقیب قانونی قرار گرفت. آمریکا کمی قبل از آن از وینترکورن شکایت کرده بود.

سهام فولکس واگن در روز سه شنبه 2.5 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش طی 5 روز گذشته بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری