کد خبر 366781

خودروسازان ژاپنی در ژاپن یکه‌تازی می‌کنند

آمار فروش خودروهای پرطرفدار در ژاپن نشان می‌دهد که شهروندان این کشور تمایل بیشتری به خریداری و استفاده از خودروها و برندهای ژاپنی دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از آنجایی که ژاپن یکی از مهم‌ترین و بزرگترین بازارهای فروش خودرو در جهان محسوب می‌شود، این گزارش به مرور و بررسی پرفروش‌ترین خودروهای فروخته شده در این کشور و مقایسه میزان فروش آنها در دو سال پیاپی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی می‌پردازد.

بر اساس آمارهای منتشر شده در وب سایت best selling cars، تویوتا، هوندا و سوزوکی پرفروش‌ترین برندهایی بوده‌اند که موفق شده‌اند به ترتیب در جایگاه اول تا سوم پرطرفدارترین خودروهای ژاپن قرار بگیرند.

جدول زیر به تشریح میزان فروش خودرو در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی و اشاره به پرطرفدارترین خودروهای فروخته شده در ژاپن می‌پردازد:

طبق این جدول، مجموع کل خودروهای فروخته شده در ژاپن در نیمه نخست سال جاری میلادی دو میلیون و ۷۵۳ هزار و ۴۱۹ دستگاه بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آنکه دو میلیون و ۷۳۲ هزار و ۴۷۸ دستگاه بوده، ۰.۸ درصد رشد داشته است.

شرکت تویوتاموتورز موفق شده است با یک رشد ۴.۴ درصدی و اختصاص جایگاه نخست در جدول پرفروش‌ترین برندهای خودرو در ژاپن، در نیمه نخست سال جاری میلادی ۷۹۹ هزار و ۵۵۲ دستگاه خودرو به فروش برساند این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته این رقم ۷۶۵ هزار و ۷۸۳ دستگاه بوده است.

شرکت ژاپنی هوندا نیز در این بازه زمانی در سال گذشته ۳۸۵ هزار و ۷۴۲ دستگاه فروخته است که با ۴.۶ درصد رشد به ۴۰۳ هزار و ۳۶۵ دستگاه خودرو رسیده است.

سوزوکی نیز به عنوان سومین برند پرفروش و پرطرفدار در میان شهروندان و مشتریان ژاپنی، با اختصاص ۱.۱ درصد رشد میزان فروش خود را در نیمه نخست دو سال پیاپی از ۳۷۴ هزار و ۷۸ دستگاه به ۳۷۸ هزار و ۴۰ دستگاه رسانده است.

شرکت‌های نیسان موتورز و مزدا نیز در این میان به ترتیب با کاهش ۶.۹ درصدی و ۱۳.۴ درصدی مواجه شده و در رتبه‌های پنجم و ششم این جدول جای گرفته‌اند.

شرکت‌های سوبارو، میتسوبیشی و ایسوزو نیز با اختصاص جایگاه‌های هفتم تا نهم، به ترتیب توانسته‌اند ۶۹ هزار و ۳۳۰، ۵۸ هزار و ۲۵۳ و ۴۱ هزار و ۵۴۳ دستگاه خودرو در بازار این کشور به فروش برسانند.

خودروسازان برتر جهان همچون مرسدس بنز، لکسوس، فولکس واگن و بی. ام. و، بعد از تمامی برندهای ژاپنی به ترتیب در جایگاه‌های یازدهم تا چهاردهم جدول مربوط به پرطرفدارترین خودروهای فروخته شده جای گرفته‌اند.

پژو نیز تنها با فروش پنج هزار و ۴۱۰ دستگاه خودرو در نیمه نخست سال جاری میلادی، در رده آخر، بیستم، این جدول قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر