کد خبر 351494

 ۱۰۳ سال پیش یعنی در سال ۱۹۱۶ بود که کمپانی آلمانی بی ام و که مخففی بر جمله صنایع موتوری باواریا بود، فعالیتش را در تولید موتور هواپیما آغاز کرد اما هنوز دوسالی از آغاز فعالیتش نگدشته بود که جنگ جهانی اول تمام شد و این کارخانه مجبور شد دست به تعطیلی تولیداتش بزند. اما بعد رو به تولید موتور سیکلت آورد و سرانجام در سال ۱۹۲۸ توانست به خودروسازی مشغول شود و بی ام و حالا بعد از یک قرن تجربه در صنعت خودروسازی، سری میان خودروسازان لوکس جهان دارد. هرچند که خودروهای بی ام و سال‌ها است که علاوه بر دیگر کشورهای جهان در ایران هم مورد استقبال بوده است اما خرید اتوموبیل لوکس چیزی نیست که هر فردی از پس آن بربیاید و حتی مخارج بعدی گریبانگیرشان می‌شود. در این نوشته نگاهی انداخته‌ایم به دلایل فروش خودروهای بی ام و از سوی مالکان و خودروهای پرفروشی که بازارشان بیشتر گرم است.

از گرانی لوازم جانبی بی ام و تا رونق فروش

این موضوع واضح است که بعد از نوسانات ارزی و به هم ریختگی اوضاع اقتصاد ایران، خریداران خودروهای لوکس کمی در تصمیمشان برای خرید تامل کردند و گران شدن لوازم جانبی ماشین‌هایی مثل بی ام و هم تبدیل به یکی از دلایل فروش بی ام و شد. به دلیل همین افزایش قیمت لوازم جانبی هم است که بسیاری از کارشناسان حوزه خودرو به خریداران ماشین‌های لوکس، خودروهای کم خرج تویوتا را معرفی می‌کنند نه بی ام و را. هرچند به نظر این توصیه‌ها چندان کارساز نبوده و اگر سری به آگهی‌های فروش بی ام و بزنید می‌بینید که افزایش قیمت تاثیر چندانی هم بر خرید بی ام و نگذاشته است. این درحالی است که بعضی از کارشناسان حوزه خودرو معتقدند بی ام و هم مانند بعضی دیگر از برندهای خودرو که بعد از اعمال تحریم‌های بین المللی علیه ایران، راهشان را کشیدند و از کشور رفتند، احتمالا به زودی از ایران خارج می‌شود؛ احتمالی که هنوز رنگ واقعیت نگرفته است.

محبوبان بی ام و در ایران

اگر شما به دنبال خرید یک خودروی کاربردی با کلاس جهانی هستید احتمال اینکه بی‌ام‌وهای سری ۳ شما را ناامید کند، بسیار کم است. اگر بخوا‌هیم از نسل‌های گذشته این نسل فاصله گرفته و به پرفروش‌های این نسل‌ها در جهان و ایران بپردازیم باید از نسل پنجم این سری شروع کنیم. خودروهای این نسل از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ ساخته شدند و مدل‌های مختلف بی‌ام‌و ۳۲۰ و ۳۳۵i  از پرفروش‌ترین‌های این نسل‌ها در ایران محسوب می‌شوند. اما فقط خودروهای سری ۳ از بین محصولات مختلف بی ام و نیستند که محبوبیت دارند؛ اعضای سری X یا همان کراس اوورهای بی ام و هم از محصولاتی هستند که سال‌ها است در بین طرفداران خودروهای لوکس در ایران جای خود را باز کرده‌اند.  اگر می‌خواهید از قیمت مدل‌های مختلف بی ام و آگاه شوید می‌توانید به سایت دیوار که بستری برای خرید و فروش این کالا است سری بزنید. به عنوان مثال طبق آگهی‎هایی که در این سایت به چشم می‌خورد، بی ام و سری ۵ مدل ۲۰۱۸ با قیمت بیش از ۲ میلیارد تومان در دسترس است. بی‌ام‌و  X6هم که جزو پرطرفدارترین بی ام وهای موجود در ایران است، با کارکرد ۱۰هزار کیلومتر و ساخت سال ۱۳۹۰ در سایت دیوار ۹۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

 

منبع : ویرلن

بیشتر بخوانید
ارسال نظر