کد خبر 350991

بررسی مدل‌های موجود از سری ۴ بی ام و در ایران؛ کدام مدل برای شما مناسب‌تر است؟

بی ام و سری ۴ برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ در خط تولید کمپانی بی ام و قرار گرفت. این سری درواقع هنگامی‌که بی ام و تصمیم گرفت مدل‌های دو در سری ۳ را در گروه جداگانه‌ای قرار دهد شکل گرفت. اما پس از گذشت یک سال بی ام و با نتیجه موفقیت‌آمیزی که از مدل گرن کوپه بی ام و سری ۶، سری ۴ گرن کوپه را نیز با ۴ در وارد بازار کرد. مدل‌های بنزینی این سری شامل ۴۲۰i، ۴۲۸i، ۴۳۰i، ۴۳۵i، ۴۴۰i و M۴ می‌باشد که سریع‌ترین و پرقدرت‌ترین آن‌ها مدل اسپرت M۴ است.

در ایران از میان تمام مدل‌های بی ام و سری 4 تنها دو مدل 420i و 428i در نسخه‌های کوپه، کروک و گرن کوپه موجود است. در بازار ایران بیشترین خریدوفروش بی ام و سری 4 مربوط به مدل 428i گرن کوپه است. دلیل این فروش بالا و محبوبیت نیز عملکرد بهتر، فضای کابین بیشتر و جدیدتر بودن آن نسبت به مدل‌های دیگر است. در ادامه این مقاله قصد داریم مدل‌های مختلف موجود از بی ام و سری 4 را در ایران موردبررسی قرار دهیم تا اگر شما هم قصد خرید بی ام و سری 4 را دارید با آگاهی بیشتر مدل موردنظر خود را انتخاب کنید.

بب

بی ام و سری 4 گرن کوپه

خودروهای کوپه درواقع همان خودروهای سدان با سقف کوتاه‌تر هستند. دلیل نام‌گذاری این سری از خودروهای بی ام و سری 4 این است که مدل‌های گرن کوپه به‌جای دو در، 4 در دارند. مدل‌های گرن کوپه سری 4 با هر دو مدل 428i و 420i در ایران حضور دارند. اولین حضور مدل بی ام و سری 4 گرن کوپه نیز در ایران به سال 2015 بازمی‌گردد. درواقع این مدل تنها در سال‌های 2015 و 2016 وارد ایران شد.

بی ام و سری 4 گرن کوپه با اتاق f36 و سقف فست بک تولیدشده است به این معنی که ممکن است برای سرنشینان بلندقد در ردیف عقب کمی فضای بالای سر محدود باشد. فضای حمل بار این مدل نیز در حالتی که صندلی‌های عقب خوابیده باشد به 1300 لیتر می‌رسد. بنابراین نمی‌توان به مدل گرن کوپه سری 4 به‌عنوان یک سدان 4 نفره نگاه کرد و خریدوفروش بی ام و سری 4 گرن کوپه برای خانواده‌های پرجمعیت انتخاب مناسبی نیست.

ببب

بی ام و 428i 2014 تا 2016 با موتور 2 لیتری و 4 سیلندر توربوشارژ در بازار موجود است. این موتور توانایی تولید 246 اسب بخار نیرو و 350 نیوتون متر گشتاور را دارد. این خودرو در 5.8 ثانیه سرعت 0 تا 100 کیلومتر را طی می‌کند.

بی ام و 420i نیز موتوری مشابه با مدل 428i دارد اما توان خروجی آن در این مدل کمتر است. نیرویی تولیدی توسط این خودرو به 183 اسب بخار و گشتاور آن به 270 نیوتون متر می‌رسد. شتاب 0 تا 100 بی ام و 420i نیز به 7.5 ثانیه می‌رسد. بنابراین اگر در سری 4 بی ام و به دنبال یک مدل پرسرعت با فضای کابین بیشتر هستید خرید بی ام و 428i گزینه مناسب‌تری است.

بببب

بی ام و سری 4 کروک

بی ام و سری 4 کروک و یا کانورتیبل با مدل تنها با سری 428i در ایران حضور دارد. سقف کروک این خودرو تنها ثانیه زمان نیاز دارد تا به‌طور کامل جمع شود. این سقف وزن بی ام و 428i را به میزان قابل‌توجهی افزایش داده است. به همین دلیل نیز ممکن است در شتاب گیری اولیه کمی کند به نظر برسد. اما موتور قدرتمند این خودرو این ضعف را جبران کرده و عملکرد خوبی را برای یک رانندگی طولانی‌مدت ارائه می‌دهد. علاقه شدید ایرانیان به خودروهای اسپرت روباز باعث شده تا میزان خریدوفروش بی ام و 428i کروک از مدل کوپه آن در ایران بیشتر باشد.

ببببب

بی ام و 428i کروک در ایران با همان موتور 2 لیتری 4 سیلندر ارائه شد اما این بار هم توانایی‌های این موتور تفاوت چشم‌گیری با سایر مدل‌های بی ام و سری 4 دارد. موتور این خودرو توانایی تولید 252 اسب بخار نیرو و 350 نیوتون متر گشتاور را دارد. شتاب 0 تا 100 این خودرو نیز به 6.3 ثانیه می‌رسد. همان‌طور که گفته شد شتاب اولیه این خودرو به دلیل وزن بالای آن کمی کندتر از سایر مدل‌هاست. اما قدرت موتور این خودرو در هنگام رانندگی اسپرت لذت بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین اگر شما هم به خودروهای روباز و اسپرت علاقه زیادی دارید، خرید بی ام و 428i می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد.

بببببب

بی ام و سری 4 کوپه

بی ام و سری 4 کوپه بیشتر به سدان‌های سایز متوسط بی ام و شبیه است. با این تفاوت که در این مدل به‌جای دو در وجود دارد. همین موضوع نیز باعث شده در ایران این مدل از بی ام و سری 4 طرفدار زیادی نداشته باشد. بی ام و سری 4 کوپه تنها با مدل 420i در ایران حضور دارد. موتور 2 لیتری این خودرو توانایی تولید 240 اسب بخار نیرو و 345 نیوتون متر گشتاور را دارد و شتاب 0 تا 100 آن نیز به 5.4 ثانیه می‌رسد که در بین تمام مدل‌های بی ام و سری 4 در ایران بهترین شتاب را دارد.

ببببببب

این مدل و تمام مدل‌های بی ام و سری 4 با گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند. این خودرو برخلاف ظاهرش عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد و در میان مدل‌های موجود از سری 4 بی ام و در ایران ارزش خرید بالایی دارد. بنابراین اگر به دنبال یک خودرو اسپرت دو در ایمن هستید می‌توانید خرید بی ام و 420i را جزو گزینه‌های اولیه خود قرار دهید.

 

 

منبع : ویرلن

بیشتر بخوانید
ارسال نظر