کد خبر 340172

اتوپایلوت تسلا جواب نداد

بررسی‌های جدید سازمان Quality Control Systems آمریکا نشان می‌دهد فناوری اتوپایلوت در خودروهای تسلا نه تنها به کاهش تصادفات کمک نکرده است بلکه ریسک تصادف را نیز افزایش داده است.

به گزارش  اقتصادآنلاین به نقل از فارس، تحقیقات انجام شده توسط سازمان Quality Control Systems Corporation آمریکا نشان می‌دهد فناوری اتوپایلوت یا به عبارت دیگر چرخش خودکار فرمان در خودروهای شرکت تسلا نه تنها به کاهش تصادفات کمکی نکرده است بلکه ریسک آن را نیز بالا برده است.

بر اساس گزارش این سازمان، سازمان امنیت بزرگراه‌های آمریکا که در این زمینه در سال 2016 تحقیقاتی را انجام داد در ارائه نتایج تحقیقات خود اطلاعات غلط ارائه کرده است.

در آن زمان، سازمان امنیت بزرگراه‌های آمریکا گزارش داد، این فناوری نه تنها ایمنی خودروها را افزایش می‌دهد بلکه احتمال وقوع تصادف را نیز 40 درصد کاهش می‌دهد.

در گزارش سازمان QCSC، آمده است: بر اساس قوانین آزادی اطلاعات وزارت حمل و نقل در آمریکا و دریافت اطلاعات تحقیقات سازمان امنیت بزرگراه‌ها، به این نتیجه رسیده ایم که این گزارش بر اساس اطلاعات اشتباه ارائه شده است.

QCSC می گوید، از زمان نسب برنامه بر خودروهای تسلا مقایسه میزان تصادفات نسبت به پیش از نسب برنامه اتوپایلوت تقریبا بر عکس آماری است که از سوی سازمان امنیت بزرگراه‌های آمریکا اعلام شده است و تصادف این خودروها افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر