کد خبر 337746

سراج در حاشیه جلسه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

مذاکره برای ترخیص ۱۰هزار کانتینر لوازم یدکی

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: : قرار شد که اقداماتی برای ترخیص ده هزار کانتینر لوازم یدکی انجام دهیم، تا انشا الله هر چه سریعتر این کانتینرها ترخیص شود که قبل از عید به سیستم خوردو بیایند تا این مشکلات تا حدودی مرتفع شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه جلسه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: امروز صبح با رییس گمرک ایران جلسه‌ای در مورد لوازم یدکی که در گمرکات هست داشتم. در حدود ده هزار کانتینر در گمرکات و مناطق آزاد وجود دارد و اینها را بررسی کردیم و امروز بعد از ظهر هم با خودرو سازها صحبت کردیم که مطالبی در رابطه با کمبود نقدینگی داشتند.

وی تصریح کرد: قرار شد که اقداماتی انجام دهیم برای ترخیص این ده هزار کانتینر لوازم یدکی؛ تا انشا الله هر چه سریعتر این کانتینرها ترخیص شود که قبل از عید به سیستم خوردو بیایند تا این مشکلات تا حدودی مرتفع شود.

سراج خاطرنشان کرد: در خصوص قیمت ها نیز مذاکراتی داشته‌ایم، ما هم مکاتباتی با بانک‌های که مصوبه شورای اقتصاد را عملی نکرده‌اند، داشته ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خودرو ساز‌ها تخلفاتی در زمینه قیمت خودرو داشته‌اند، گفت: در شرایط فعلی و تحریم‌ها هستیم.در سوئیفت و رد و بدل کردن پول مشکلاتی است، شرایط کشور عادی نیست و ما حتما پیگیری می کنیم تا خودروسازان کوتاهی نداشته باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر