{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 336034

در گفت‌و‌گو با اقتصاد آنلاین مطرح شد؛

یک مقام آگاه در وزارت صنعت گفت: پیش بینی ما برای تولید سال آینده حدود یک تا یک میلیون و ۲۰۰هزار دستگاه خودرو است که با توجه به شرایط فعلی، انتظار آینده خوبی برای صنعت خودرو داریم.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ معاون پیشین وزیر صنعت درباره قیمت‌های جدید خودرو اظهار کرد: این که می‌گویند قیمت‌های اعلام شده توسط خودروسازان با جیب مصرف کننده و شرایط اقتصادی کشور تناسب ندارد، اشتباه است زیرا اگر فرض کنیم قیمت‌های جدید مشتری ندارد پس نباید تولیدی داشته باشیم.

‎وی با بیان این که تولید وقتی انجام می‌شود که خودروساز بتواند بر اساس شاخص‌هایی که وجود دارد محصول را به مشتری عرضه کند، تصریح کرد: این که قیمت خودرو گران‌تر شده بر کسی پوشیده نیست چرا که در همین راستا نرخ مواد اولیه، قطعات و هزینه‌های جاری نیز افزایش یافته است، اما در نهایت تولید باید ادامه‌دار باشد و برای تحقق این امر، خودروساز چاره جز تطبیق هزینه‌های تمام شده برای خود با قیمت نهایی خودرو را ندارد.

‎این مقام آگاه با تاکید بر این که خودروسازان قیمت خودرو را بر اساس شرایط تولید، جبران هزینه‌ها و جیب مشتری قیمت‌گذاری کرده‌اند، افزود: اولین انگیزه هر خودروسازی پایین آوردن قیمت تمام شده و هزینه‌های سربار برای مجموعه خود و بعد پیدا کردن مشتری با قیمت‌های جدید است.

‎این مقام آگاه ادامه داد: آن دسته از محصولاتی که مجبوبیت بیشتری بین مشتریان دارد، به دلیل محدودیت های ایجاد شده در شرایط بین المللی با ابهام مواجه شده است که اگر این محدودیت‌هارفع شود، هم به نیاز مشتریان پاسخ داده می‌شود و هم تولید بیشتر خواهد شد.

‎او درباره تولید خودرو در سال آینده، اعلام کرد: پیش بینی ما در خصوص تولید خودرو در سال 98 چیزی حدود یک تا یک میلیون و 200هزار دستگاه است؛ البته ظرفیت تولید ما بیشتر از این مقدار است ولی با شرایط فعلی کشور تناسب دارد.

ارسال نظر

 • میثم
  ۳ ۰

  ازچکیده حرفهای ایشون اینجورمیشه برداشت کرد که ماشین های تولیدی به قیمت روز به فروش فوری میرسن و خودروهای پیش فروش شده عمدا تحویل داده نمیشوند .

 • ناشناس
  ۱ ۰

  پیش ساده قیمت ها:
  دلار 3 برابر شده به عبارت 12 تومن
  پراید 3 برابر میشه به عبارت 66 تومن
  سمند 3 برابر میشه به عبارت 105 تومن
  ...

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری