کد خبر 333329

رونق چشمگیر بازار خودروهای برقی در دانمارک

گفته می‌شود بازار خودروهای الکتریکی در دانمارک باری دیگر با روندی صعودی و رو به رشد مواجه شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت … نشان می‌دهد که بازار خودروهای برقی و الکتریکی در دانمارک، یک بار دیگر بعد از آنکه در سال ۲۰۱۶ میلادی تحت تأثیر تغییر قوانین مالیاتی با روندی نزولی مواجه شد، دوباره هم زمان با اصلاح قوانین مالیاتی و ارائه تسهیلات ویژه برای مشتریان خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست، روندی رو به رشد و صعودی را در پیش گرفته است به گونه‌ای که پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۲ میلادی، تعداد خودروهای برقی و الکتریکی از تعداد خودروهای بنزینی و دیزلی به فروش رفته در این کشور بیشتر باشد.

چند سال پیش بود که خودروهای برقی از حالت غیرقابل استفاده‌ای که در نمایشگاه‌های علم و فناوری خارج شد و به بازارهای جهانی فروش خودرو راه پیدا کرد به گونه‌ای که تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه خودرو، پیش‌بینی کرده بودند که سال ۲۰۱۸ میلادی، سال شکوفایی خودروهای برقی و الکتریکی است و همانطور هم شد.

این طور که به نظر می‌رسد فروش خودروهای برقی و الکتریکی که به‌عنوان وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست شناخته می‌شوند، در دانمارک به‌عنوان یک کشور پیشرفته واقع در شمال اروپا بسیار بیشتر از حد تصور و پیش بینی‌ها بوده است بنابراین انتظار می‌رود که این روند در سال جاری و آینده میلادی نیز به همین ترتیب ادامه پیدا کند.

از بهترین، لوکس‌ترین، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای برقی و الکتریکی در جهان می‌توان به خودروهای شورولت بولت، فیات ۵۰۰e، کیا سول (Kia Soul) الکتریکی، فولکس واگن ای گلف (e-Golf)، نیسان لیف (Nissan LEAF)، هیوندای آیونیک (IONIQ) الکتریکی، فورد Focus الکتریکی و خودروهای تسلا مدل اس و مدل ۳ اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر