کد خبر 326893

رییس فدراسیون واردات در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین:

ترخیص ۴۹خودروی خاص طی یک ماه گذشته/ تاخیر در اجرای تصمیم سران سه قوه

رییس فدراسیون واردات در خصوص صحبت‌های سرپرست دفتر صادرات و واردات وزارت صنعت مبنی بر فراهم شدن مقدمات ترخیص ۱۳هزار خودروی وارداتی از گمرک گفت: یک ماهی است که این بخشنامه ابلاغ شده اما عملکرد سازمان توسعه تجارت نشانی از این اقدام ندارد.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ فرهاد احتشام زاد در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با بیان این که بخشنامه ترخیص خودروهای وارداتی یک ماهی است که توسط سران سه قوا تصمیم‌گیری و ابلاغ شده، اظهار کرد: اگرچه تصمیم‌گیری در خصوص این موضوع توسط سران سه قوه انجام شده، اما مشخص نیست که چرا وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت از انجام این دستور سر بازمی‌زنند.

وی با اشاره به پرداخت  مابه‌التفاوت خودرو‌های وارداتی بیان کرد: بسیاری از واردکنندگان مابه‌التفاوت واردات خودرو با ارز دولتی و نیما را پرداخت و کد رهگیری دریافت کرده‌اند اما به دلیل نداشتن رویه‌ مشخص در گمرک، هنوز دستور ممنوعیت ترخیص لغو نشده است.

احتشام زاد از ترخیص 49دستگاه خودروی خاص از گمرک طی ماه گذشته خبر داد و گفت: هیچ خودرو عادی تا کنون از گمرک ترخیص نشده و آن‌ چه بیرون آمده، خودروهایی است که مربوط به وزارتخانه‌ها و بخش‌های دولتی است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو نیز در همین راستا به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: دستور ترخیص خودرو‌ها داده شده اما سازمان توسعه تجارت به بهانه‌های مختلف این کار را انجام نمی‌دهد.

دادفر با تاکید بر این که هیچ مشکلی از سوی گمرک برای ترخیص این خودرو‌ها وجود ندارد، تاکید کرد: مشکل تنها از سوی سازمان توسعه تجارت است و تا زمانی که سازمان بر موضع خود برای حل نشدن مشکلات باشد، مشکلی حل نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر