{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 324403

همزمان با تقدیم لایحه بودجه ۹۸ از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی حذف درامد حاصل از واردات خودرو در بودجه سال آینده قطعی شد و با این احتساب، ممنوعیت واردات خودرو در سال آینده ادامه خواهد داشت.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصرخودرو ، نگاهی به لایحه بودجه سال 98 نشان می دهد که بندهای کمرنگی به خودرو اختصاص یافته است به طوری که تنها 3 بند خودرویی در لایحه بودجه 364 صفحه ای به چشم می خورد.

•  در بند یک تبصره 13 قانون بودجه آمده معادل 5 هزار میلیارد ریال از محل منابع ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 27 بهمن 1380 و از محل منابع ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور برای خرید و تامین بالگرد و تجهیزات امداد هوایی نوسازی، بازسازی، خرید و احداث پایگاه های امداد و نجات اضطراری ، خودروهای امداد و نجات و سایر ماموریت ها در اختیار جمعیت هلال احمر قرار می گیرد.

•  در درآمد حاصل از واگذاری و تعویض پلاک وسائط نقلیه تعرفه شماره گذاری خودرو 1000000 ریال و موتورسیکلت 250000 ریال تعیین شده است. بر این اساس دولت برای مالیات بر شماره گذاری خودرو بودجه 14،141،414 میلیون ریال و برای مالیات بر نقل و انتقال خودرو بودجه 7،878،788 میلیون ریال را در نظر گرفته است.

•  عوارض سالیانه انواع خودرو 1.5 در هزار قیمت فروش کارخانه های داخلی و 1.5 در هزار ارزش خودروهای وارداتی صفر تعیین شده است.

ارسال نظر

  • به خودروسازان تذکر قاطع دهید
    ۵ ۰

    مسئولین اجازه ندهند که حقوق مشتریانی که موعد تحویل خودروشون گذشته؛ ضایع بشه. قاطعتر برخورد کنید با خودروسازان بدعهد و قانون گریز. افزایش قیمت برای موعد تحویل آذر به قبل؛ ممنوع و خلاف قانونه چون قیمتهای جدید در دیماه داره اعلام میشه. پس اگه افزایش قیمت شامل حالمون بشه همه باید شکایت کنیم. امیدوارم با تدبیر مسئولین؛ کار به اونجاها نکشه و هزاران نفرو به زحمت نندازن واسه شکایت و اعتراض و... . ولی اگه مجبور شیم باید از حقوقمون دفاع کنیم. توکل بر خداوند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری