کد خبر 324403

حضور کمرنگ صنعت خودرو در بودجه‌۹۸

همزمان با تقدیم لایحه بودجه ۹۸ از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی حذف درامد حاصل از واردات خودرو در بودجه سال آینده قطعی شد و با این احتساب، ممنوعیت واردات خودرو در سال آینده ادامه خواهد داشت.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصرخودرو ، نگاهی به لایحه بودجه سال 98 نشان می دهد که بندهای کمرنگی به خودرو اختصاص یافته است به طوری که تنها 3 بند خودرویی در لایحه بودجه 364 صفحه ای به چشم می خورد.

•  در بند یک تبصره 13 قانون بودجه آمده معادل 5 هزار میلیارد ریال از محل منابع ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 27 بهمن 1380 و از محل منابع ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور برای خرید و تامین بالگرد و تجهیزات امداد هوایی نوسازی، بازسازی، خرید و احداث پایگاه های امداد و نجات اضطراری ، خودروهای امداد و نجات و سایر ماموریت ها در اختیار جمعیت هلال احمر قرار می گیرد.

•  در درآمد حاصل از واگذاری و تعویض پلاک وسائط نقلیه تعرفه شماره گذاری خودرو 1000000 ریال و موتورسیکلت 250000 ریال تعیین شده است. بر این اساس دولت برای مالیات بر شماره گذاری خودرو بودجه 14،141،414 میلیون ریال و برای مالیات بر نقل و انتقال خودرو بودجه 7،878،788 میلیون ریال را در نظر گرفته است.

•  عوارض سالیانه انواع خودرو 1.5 در هزار قیمت فروش کارخانه های داخلی و 1.5 در هزار ارزش خودروهای وارداتی صفر تعیین شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • به خودروسازان تذکر قاطع دهید
    ۵ ۰

    مسئولین اجازه ندهند که حقوق مشتریانی که موعد تحویل خودروشون گذشته؛ ضایع بشه. قاطعتر برخورد کنید با خودروسازان بدعهد و قانون گریز. افزایش قیمت برای موعد تحویل آذر به قبل؛ ممنوع و خلاف قانونه چون قیمتهای جدید در دیماه داره اعلام میشه. پس اگه افزایش قیمت شامل حالمون بشه همه باید شکایت کنیم. امیدوارم با تدبیر مسئولین؛ کار به اونجاها نکشه و هزاران نفرو به زحمت نندازن واسه شکایت و اعتراض و... . ولی اگه مجبور شیم باید از حقوقمون دفاع کنیم. توکل بر خداوند