{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 321862

رئیس انجمن قطعه‌سازان:

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور با اشاره به اینکه قطعه‌سازان خودرو از ابتدای امسال ۳۷ درصد نیروهای خود را تعدیل کرده اند، گفت: : این در حالی است که با تکیه بر دانش و توان داخلی می‌توان بسیاری از نیازها را مرتفع کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدرضا نجفی منش با بیان اینکه صنعت خودروسازی کشور به شدت تحت فشار است، گفت: با توجه به افزایش قیمت ارز و سایر مسائل،  قیمت مواد اولیه صنعت قطعه‌سازی خودرو  300 درصد افزایش یافته است که این مسئله مشکلات فراوانی برای این صنعت بوجود آورده است. 

رئیس انجمن صنایع همگان نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور با بیان اینکه تامین مواد اولیه داخلی و خارجی این صنعت به سختی امکان‌پذیر است، گفت: مواد اولیه داخلی باید از بورس کالا تهیه شود که قیمت اغلب آنها مثل آلمینیوم، مس و مواد پتروشیمی افزایش یافته است. 

وی بیان داشت: برای تهیه مواد اولیه خارجی هم پروسه‌های بسیار طولانی باید طی شود که شامل طی کردن مراحل ثبت سفارش، وزارت صمت، بانک مرکزی و امثال آن است؛ ضمن اینکه ممکن است بعد از طی این مراحل نتیجه مطلوب هم حاصل نشود. 

نجفی منش در ادامه با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 37 درصد نیروهای انسانی قطعه‌سازی‌ها تعدیل شده است، افزود: صنعت قطعه‌سازی یکی از صنایع با ارزش افزوده بالا در کشور است و حدود 150 هزار نفر در این صنعت و صنایع مربوط به خودروسازی شاغل هستند. 

وی با تاکید بر اینکه باید تامین مواد اولیه این صنعت به موقع انجام شود،گفت: باید نمایشگاهی از نداشته‌هایمان را  برپا کنیم و در این نمایشگاه‌ها کمبود‌های صنعت قطعه‌سازی را به معرض نمایش بگذاریم تا متخصصان و شرکت‌های دانش بنیان داخلی این کمبودها را شناسایی کنند و با توجه به توانایی‌های داخلی آنها را مرتفع سازند. 

رئیس انجمن صنایع همگان نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور با اشاره به اینکه 3500 شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد، بیان داشت: به اعتقاد من بیش از 50 درصد مشکلات و کمبودها در صنایع قطعه‌سازی با تکیه بر توان داخلی قابل حل است و با این کار قطعا در شرایطی مثل تحریم صنعت ما دچار مشکلات کمتری خواهد شد. 

ارسال نظر

 • چرا؟
  ۳ ۰

  الان هر قطعه ای برای هر ماشینی بخای بخری نسبت به 6 ماه پیش حداقل دوبرابر یا سه برابر شده. صحبت از ضرر و تعدیل نیرو نمیدونم واقعا یعنی چی؟! خودروی مشتریا هم که تحویل نمیدید. تحویل های مرداد و شهریور و مهر و آبان و آذر هنوز مونده و حتی دعوتنامه هم صادر نکردن. من نمیدونم قطعه سازا و خودروسازا از کدوم ضرر ضحبت میکنن؟؟؟!!!! ضرر واقعی واسه امثال منه که یه پراید 111 تحویل شهریور ر هنوز دعوتنامه هم برام صادر نکردن!!! هیچکی هم جوابگو نیست. هیچکی هم عذرخواهی نکرد. تازه به فکر افزایش قیمت هم هستن!!!! خوبه دیگه خودروساز هم دیر تحویل میده؛ هم عذر خواهی نمیکنه؛ هم بخاد گرونتر هم حساب کنه!!!!!!!
  اگه موعد تحویل گذشته ها ر افزایش قیمت بدن؛ من یکی که تا آخر جلوشون وایمیسم و شکایت میکنم ازشون. دیگه توکل به خدا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قطعه سازها و صنایع اتومبیل نیروی کار گروگان کردن هر دفعه این بازیو در میارن برا یک صنعت ورشکسته بی کیفیت

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری