کد خبر 300862

ولوو به‌دنبال معافیت از افزایش تعرفه واردات از چین

شرکت خودروسازی ولوو سوئد به‌دنبال معافیت از قانون افزایش ۲۵ درصدی تعرفه واردات آمریکا از چین است تا بتواند بدون ضرر مالی، خودروهای تولیدی خود در چین را در ایالات متحده بفروشد.

به گزارش یورونیوز، با توجه به افزایش تنش و جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین، چندماه پیش بود که دونالد ترامپ – رئیس جمهور آمریکا – اعلام کرد که می‌خواهد به‌منظور حمایت از تولیدات داخلی، جلوگیری از واردات بی‌رویه محصولات چینی به خاک آمریکا و همچنین وارد کردن ضربه مهلک و بزرگی به اقتصاد این غول آسیایی قصد دارد تعرفه واردات محصولات تولید شده در چین را به ۲۵ درصد برساند. البته چین نیز در پاسخ به این تصمیم اعلام کرد که درمقابل قصد دارد اقدامات تلافی‌جویانه و متقابلی را انجام دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه‌های مختلف نظیر صنعت خودروسازی و تکنولوژی بارها به دولت آمریکا هشدار دادند که قانون افزایش تعرفه‌های واردات بدون شک برروی آمریکایی‌ها تاثیرات بیش‌تری می‌گذارد و درنهایت، این شرکت‌ها و مردم آمریکا هستند که قربانی اصلی قانون افزایش تعرفه ترامپ خواهند شد.

حالا به نظر می‌رسد که شرکت خودروسازی ولوو سوئد از دولت آمریکا، معافیت از اعمال قانون افزایش تعرفه‌های وارداتی را درخواست کرده است تا بدین ترتیب بتواند خودروی محبوب کراس اوور سایز متوسط XC۶۰ خود را که در کارخانه این شرکت واقع در چین ساخته می‌شود، در بازار ایالات متحده به فروش برساند.

ولوو با ارسال نامه‌ای به دولت آمریکا در ماه اوت سال ۲۰۱۸ میلادی اظهار کرده است که اعمال قانون افزایش ۲۵ درصدی تعرفه‌های واردات از چین به‌طور قطع ضربات بزرگ و مهلکی را بر اقتصاد شرکت‌های مختلف وارد خواهد کرد.  

این خودروساز در ادامه تاکید کرده است که بار و مسئولیت اجرای این قانون بر دوش مصرف‌کنندگان و شرکت‌های آمریکایی خواهد بود.

سازنده خودروی کراس اوور سایز متوسط ولوو مدل XC۶۰ که در ابتدا در کارخانه ولوو در سوئد ساخته می‌شد، پس از استقبال بی‌نظیر شهروندان آمریکایی در بازار ایالات متحده تصمیم گرفت که خط تولید آن را در کارخانه‌های خود واقع در چین نیز گسترش دهد تا بتواند تعداد بیش‌تری از این خودرو را در این بازار عرضه کرده و به فروش برساند.

این خودرو بالغ بر ۳۱ درصد از مجموع کل فروش خودروهای ولوو را در ماه اوت سال جاری ۲۰۱۸ میلادی به خود اختصاص داده است.

این در حالیست که دولت ترامپ پیش‌تر اعلام کرده بود که هیچ کشور و شرکتی از قانون افزایش تعرفه ۲۵ درصدی واردات از چین به آمریکا مستثنی نبوده و شامل معافیت نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر