کد خبر 298014

توزیع گسترده رانت در پیش فروش بزرگ خودرو؛

با یک کد ملی از هر دو شرکت خودرو بخرید!

در حالی که تمام توان برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر عرضه خودرو به مصرف کنندگان واقعی معطوف شده، اما عدم اشراف فنی این وزارتخانه باعث شده در بحران کنونی تولید و عرضه خودرو، هر فرد ایرانی بالای ۱۸ سال امکان خرید خودرو از هر دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو را در پیش فروش پیش رو داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرخودرو، برنامه ریزی و سازماندهی بسیار سنگینی به دستور وزیر صمت اتفاق افتاد تا التهاب بازار با دو پیش فروش بزرگ پیش رو از بین برود اما یکپارچه نبودن ساختار فروش اینترنتی خودرو در ایران در استفاده از دو نسخه متفاوت عرضه  خودرو باعث شده است این همه تلاش منجر به به توزیع رانت دوباره شود. چرا که هر خریداری که شانس خرید خودرو از گروه خودروسازی سایپا در روز چهارشنبه را داشته باشد، هفته آینده نیز از این شانس برخوردار خواهد بود تا از پیش فروش ایران خودرو با همان کد ملی بهره ببرد.

در دنیای فناوری امروز پاسخگویی به این سوالات بسیار راحت تر از برگزاری ده ها جلسه رسیدگی به بحران تقاضا در صنعت خودرو است.

تا زمان هست جناب وزیر دستور بفرمایند این رانت که به سادگی قابل حل است از بین برود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی شیخها
    ۰ ۰

    چرا وقتی یه مصرف کننده واقعی به سایت اینترنتی مراجعه میکنه نمی تون وارد سایت بشه ولی نمایندگیها ودلالان راحت می تونن مگه دولت نمیتون نظارت کن خواهشا من یه ماشین میخوام برا رفتن به سر کارم راهنماییم کنید چطوری بتونم یه ماشین بگیرم سرکارم از خونه ۱۰۰ کیلومتر فاصله هست اونم داخل کوهای اوج همدان بدون سرویس شما خودتونو بزارید جای من چطوری تو زمستان رفت امد کنم

  • مهدی شیخها
    ۰ ۰

    برا وارد شدن به سایت وخرید ماشین راهنمایی کنید ممنون