کد خبر 291153

سرنوشت نامعلوم ۱۰دستگاه پورشه قاچاق بعد از ۵سال

۱۰ دستگاه خودروی پورشه قاچاق که به دلیل طی نکردن روال قانونی برای ثبت سفارش در سال ۹۲ ضبط شده است، بعد از ۵ سال برای تعیین تکلیف، همچنان در انتظار حکم مرجع قضایی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جمشید قسوریان جهرمی در خصوص وضعیت ۱۰ دستگاه خودرو پورشه که در سال ۹۲ در استان یزد ضبط شده بود، اظهار کرد: سال ۹۲، ۱۰ دستگاه خودرو پورشه مدل ۲۰۱۴ وارد کشور شد که با مشکلاتی همراه بود.

رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی افزود: در آن زمان واردکننده این خودروها، برای ثبت سفارش روال قانونی را طی نکرده بود از این رو در همان زمان این خودروها ضبط شد.

وی ادامه داد: بعد از گذشت مهلت ترخیص خودروها، این خودروها در دسته کالاهای متروکه قرار گرفت.

جهرمی تصریح کرد: اما با توجه به اینکه این پورشه ها هم بالای ۲۵۰۰ سی سی بودند و هم به زمان قانون ممنوعیت واردات خودرو برخورد کردند، امکان فروش این خودروها به عنوان کالای متروکه وجود نداشت.

رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: این خودروها همچنان در انبار نگه داری می شوند و برای فروش به شرط صادرات هم هنوز حکم نهایی پرونده توسط مرجع قضایی صادر نشده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۳

  قاچاق را از بین ببرید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این خودرو ها و کالا ها تا به این مرحله رسیده اند میلیاردها تومان هزینه دربر داشته اند و نابع آبی و مغزهای جهان روی آن کار کرده اند و زحمت کشیده اند اینگونه نابودشان نکنید نابودی منابع کار جاهلان است بفروشید به یک نفر در خارج از این کشور و ارز حاصله را خرج 4 بدبخت کنید نه اینکه نابودش کنید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  اسراف یعنی چی چرا اموال عمومی سریع تعیین تکلیف نمی شود تا از بین نرود

 • ناشناس
  ۳ ۰

  از بس مملکت قانون عوض میکنه هرشب

 • ناشناس
  ۱ ۲

  بی چاره صاحبش