کد خبر 284213

۲۰ خودرو ۴ستاره تولید داخل را بشناسید

اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس ارزشیابی خردادماه خود در گروه خودروهای سبک به ۱۳ نوع و در قسمت خودروهای سنگین به هفت نوع خودرو چهار ستاره کیفی داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش خردادماه ارزشیابی خودروهای ساخت داخل در اداره کل خودرو و نیرو محرکه را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، در بخش سواری خودروهای پژو 2008 ایران خودرو، نیومزدا3 شرکت بهمن موتور و سوزوکی گرند ویتارا شرکت ایران خودرو خراسان در گروه قیمتی بیش از یک هزار میلیون ریال، چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

این خودروها در ارزشیابی پیشین (اردیبهشت ماه) نیز چهار ستاره گرفته بودند.

* در گروه قیمتی 750 میلیون تا یک هزار میلیون ریال نیز خودروهای هیوندا 20i کرمان موتور، هاوال H2 بهمن موتور و کیاسراتوی شرکت سایپا موفق به دریافت چهار ستاره کیفی شدند.

تیگو5 مدیران خودرو و JAC-S5 کرمان موتور و هایما S7 اتوماتیک ایران خودرو خراسان با کسب سه ستاره کیفی در رتبه بعدی قرار گرفتند.

* در رده قیمتی 500 میلیون تا 750 میلیون ریال B30 از شرکت بهمن موتور چهار ستاره کیفی گرفت.

آریزو 5 مدیران خودرو، آریواتوماتیک و آریو دنده‌ای سایپا بن‌رو، چانگان CS35 سایپا- سیتروئن و برلیانس H330 شرکت پارس خودرو توانستند سه ستاره کیفی به دست آوردند.

در این کلاس قیمتی لیفان X60 کرمان موتور 2 ستاره کیفی را به خود اختصاص داد.

* در دامنه قیمتی 250 میلیون تا 500 میلیون ریالی چهار ستاره کیفی به رنو ساندرو و پارس تندر پارس خودرو و همچنین پژو207 و پژو207 اتوماتیک، تندر90 پلاس و تندر90 پلاس اتوماتیک ایران خودرو رسید.

تندر90، رانا، دنا پلاس، پژو206 و پژو 206SD از ایران خودرو به همراه تندر90 پارس خودرو نیز سه ستاره کیفی را به خود اختصاص دادند.

همچنین خودرو NEW MVM315 مدیران خودرو، سورن و سمند تبریز شرکت ایران خودرو تبریز، پژو پارس صنایع خودروسازی فردا، پژو پارس ایران خودرو مازندران، پژوپارس ایران خودرو کرمانشاه و پژو 405 ایران خودرو خراسان 2 ستاره به دست آوردند.

دنا و دانگ فنگ H30 از محصولات ایران خودرو، تیبا2 شرکت سایپا به همراه تیبا و ساینای شرکت سایپا- سیتروئن نیز 2ستاره ای شدند.

* در کلاس قیمتی کمتر از 250 میلیون ریال نیز X131 و X132 شرکت سایپا و همچنین X131 پارس خودرو 2 ستاره به دست آوردند.

یک ستاره نیز نصیب X 111 شرکت سایپا شد.

** هفت نوع خودرو سنگین با چهار ستاره

* در گروه خودروهای کشنده، ولوو FH500 شرکت سایپا دیزل و کشنده اسکانیا G410 ماموت دیزل چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند.

همچنین کشنده FAWJ6 سیبا موتور توانست یک ستاره کیفی بگیرد.

* در گروه کامیونت، کامیونت ایسوزو NPR75K و ایسوزو NMR85 بهمن دیزل و هیوندای HD65 ایران خودرو دیزل چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

2 ستاره به کامیونت الوند سایپا دیزل رسید.

* در بخش کامیون نیز کامیون های ایسوزو NPR75M و ایسوز FVZ بهمن دیزل چهار ستاره کیفی کسب کردند.

کامیون FAWTigerV8 سیبا موتور 2 ستاره را به خود اختصاص داد.

* اتوبوس بین شهری اسکانیا 4212 مارال شرکت عقاب افشان در گروه اتوبوس با سه ستاره کیفی صدرنشین شد.

مینی بوس ایسوز SAHAR بهمن دیزل در گروه مینی بوس نیز سه ستاره به دست آورد.

** سه ستاره؛ بالاترین کیفیت وانت های تولیدی

بر اساس این گزارش در گروه وانت، وانت تندر شرکت ایران خودرو با دریافت سه ستاره کیفی، بالاترین کیفیت را در رده قیمتی پایین تر از 500 میلیون ریال به خود اختصاص داد.

وانت‌ مزدا کارا 2000 تک کابین بهمن موتور و وانت سایپا 151 شرکت سایپا بن‌ رو با کسب 2 ستاره کیفی در رده بعدی جای گرفتند.

وانت‌های‌ مزدا کارا 2000 دوکابین بهمن موتور، آریسان ایران خودرو دیزل و وانت‌های‌ نیسان تک سوز و دوگانه سوز زامیاد نیز یک ستاره کیفی را از آن خود کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر