کد خبر 264736

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اظهارات مطرح شده تاکید کرد:

استانداردهای هشتاد و هشت گانه‌ای در کار نیست

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: از سال های گذشته سه استاندارد اجباری در زمینه محیط زیست به تدوین رسیده که هم اکنون در حال اجرایی شدن است.

نیره پیروزبخت در پاسخ به مطرح شدن استانداردهای هشتادو هشت گانه صنعت خودرو اظهار کرد: از سال های گذشته، سازمان ملی استاندارد 52 استاندارد خودرویی تدوین کرده که با در نظر گرفتن 3 استاندارد محیط زیست، مجموع استانداردهای صنعت خودرو به 55 استاندارد رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرخودرو، وی با بیان این که سازمان ملی استاندارد در حال حاضر استانداردهای هشتاد و پنج گانه را قبول دارد، تصریح کرد: اظهارات مطرح شده برخی از فعالان و کارشناسان خودرویی مبنی بر استانداردهای هشتادوهشت گانه مورد تایید سازمان ملی استاندارد نیست و و این احتمال وجود دارد که سه استاندارد محیط زیست جدا از استانداردهای 55 گانه مدنظر قرار می گیرد.

بر اساس این گزارش، نگاهی به فهرست استانداردهای هشتاد و پنج گانه که از سوی سازمان ملی استاندارد ایران به تدوین رسیده نشان می دهد که معیار مصرف سوخت موتورهای دیزل و معیار مصرف سوخت خودروهای بنزینی، دیزل و دوگانه سوز از جمله استانداردهای محیط زیستی به شمار می رود که از سال ها پیش در حال اجرایی شدن است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر