کد خبر 216457

تولید کدام خودروها متوقف می‌شود؟

رییس سازمان ملی استاندارد: تولید خودروهایی که با استانداردهای جدید ۸۳ گانه منطبق نباشد از ابتدای دی ۱۳۹۷ متوقف می شود.

خانم نیره پیروزبخت با بیان اینکه به دنبال فناوری های جدید، استانداردها را در کشور ارتقا می دهیم، افزود: برای استانداردهای خودرو دو اقدام انجام دادیم که اقدام نخست، تجدیدنظر در 52 استاندارد قدیمی و سختگیرانه تر آن مطابق با استانداردهای روز اروپا و دیگری هم افزایش استانداردها به 83 استاندارد جدید است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، وی با بیان اینکه از ابتدای سال 97 استانداردهای جدید اعمال می شود، اضافه کرد: تا دی سال آینده، مبنای عمل ما استاندارد 52 گانه با تغییرات جدید و استانداردهای 83 گانه است اما از ابتدای دی 97 تولید خودروهایی که از این استاندارد 83 گانه نمره قبولی کسب نکنند، متوقف می شود.

رییس سازمان استاندارد در این حال گفت: در داخل کشور استانداردهای خودرو ارتقا یافته است و خودروهایی که تولید 20 تا 30 سال پیش هستند قاعدتاً با استانداردهای جدید ما انطباق ندارند و خودروسازان مجبور به توقف تولید می شوند که فقط برای یک یا دو خودرو نخواهد بود.

پیروزبخت با بیان اینکه خودروی پراید استانداردهای 52 گانه قدیمی را از قبل گذرانده است، گفت: برای استانداردهای 52 گانه جدید که امسال اجباری شده است و استانداردهای 83 گانه جدید باید کارشناسان نظر دهند که پراید نمره قبولی می آورد یا خیر و حتماً خودروسازان برنامه ای برای آن دارند.

وی افزود : علت توقف تولید خودروهایی مانند پراید فقط ضرر مادی برای خودروسازی نیست بلکه خودروسازان در نشست های مختلف اذعان کردند که خودروی پراید جزو خودروهای ارزان قیمت است و مردم به همین علت تمایل به خرید این خودروها دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    یعنی سازمان استاندارد تا الان پراید را استاندارد محسوب می کرد؟ پس وای به حال ما!